Na Strakonicku zemřel mladík. Ležel na silnici a přejelo ho auto

Strakonice/Znojmo - U obce Blanice na Strakonicku zahynul dnes ráno 19letý mladík. Ležel na vozovce, kde ho přejel automobil. K vážné nehodě došlo v noci na dnešek na Znojemsku. V poslední den školního roku se zabil motorkář.

Silnice, ilustrační fotografie

Tragická nehoda u Blanice se stala dnes kolem 04:30. Auto, které mladíka přejelo, řídil třiatřicetiletý muž. Podle dechové zkoušky nebyl pod vlivem alkoholu. "Policisté zahájí úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti," uvedla mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová.

Čelní střet dvou osobních vozů u Bantic na Znojemsku si v pátek před půlnocí vyžádal pět středně těžce až vážně zraněných mužů.

Nehoda na silnici I/43 se stala kolem 23:00. 44letý řidič peugeotu vjel podle policie do protisměru, kde se čelně střetl s vozem Citroën, který řídil devětatřicetiletý muž. Spolu s nimi cestovali ve vozech další tři muži. Dechová zkouška na alkohol u řidičů dopadla negativně. "Policie nyní šetří, proč řidič do protisměru vjel," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

Dva ze zraněných záchranná služba převezla do brněnských nemocnic, tři do Znojma. "Šla o středně těžká až vážná zranění, tři z pacientů byli zaklíněni. Všichni ale byli při vědomí," uvedla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová. Doplnila, že v akci byl i vrtulník.

Na jihomoravských silnicích se poslední školní den stalo 28 dopravních nehod, zranilo se při nich 21 lidí, z toho čtyři těžce. Jeden člověk při nehodě zemřel. Smrtelná nehoda se v pátek stala už ráno, kdy se 22letý motorkář střel s dodávkou mezi Nesvačilkou a Žatčany na Brněnsku, na místě zemřel. Motorka po nárazu shořela. Řidič dodávky se zranil lehce. Motocyklista podle policie pravděpodobně ve vysoké rychlosti nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou a přejel do protisměru.

Policie v souvislosti s odjezdy na dovolenou doporučuje řidičům, aby vyjížděli na cestu nejen odpočinutí, ale také s větší časovou rezervou. "Je nutné počítat s případným zdržením, a proto je nutné mít s sebou dostatek tekutin. Nezapomeňte také na povinnost řidiče mít ve vozidle reflexní vestu. Doporučujeme mít tolik reflexních vest, kolik osob je ve vozidle přepravováno," uvedla policie.

Dálnice D1 na Prahu byla neprůjezdná kvůli nehodě

15.06.2021 11:49 Aktualizováno Dálnice D1 byla dnes za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii…

Související:

Právě se děje