Na přejezdu v Olomouci se srazil vlak s kamionem, devět zraněných

Olomouc - Na železničním přejezdu v blízkosti hlavního nádraží.v Olomouci se dnes časně ráno srazil osobní vlak s nákladním autem. Zranilo se devět lidí. U nehody zasahovalo pět posádek záchranné služby. Provoz na železnici byl přerušen, zastavena je v místě také automobilová doprava, nejezdí ani tramvaje.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Devět lidí se dnes lehce zranilo při střetu nákladního automobilu s osobním vlakem na železničním přejezdu na Bělidlech v Olomouci. Auto podle Drážní inspekce i Správy železniční dopravní cesty vjelo na přejezd ve chvíli, kdy svítila světelná signalizace. ČTK to dnes řekli jejich mluvčí. Při nehodě vznikla škoda zhruba 1,6 milionu korun. Provoz na železnici byl už obnoven a místo nehody bylo zprůjezdněno pro automobilovou dopravu i tramvaje.

Nehoda se stala před 05:00 v Olomouci na Bělidlech v Divišově ulici, v blízkosti hlavního nádraží. "Podle předběžného šetření jel osobní vlak v okamžiku střetu rychlostí necelých 40 kilometrů za hodinu. Dále vyšetřování potvrdilo, že světelné zabezpečovací zařízení bylo v pořádku a v činnosti. Vše tedy nasvědčuje na pochybení řidiče kamionu," řekla ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

Policejní mluvčí Irena Urbánková ČTK řekla, že policisté zjišťují přesnou příčinu nehody. "Policisté v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla.

Osobní vlak, ve kterém v době nehody cestovalo 40 lidí, na přejezdu narazil do návěsu nákladního vozidla. "Podle prvotních informací ke zranění strojvedoucího ani řidiče nákladního vozidla nedošlo. Alkohol byl u obou vyloučen orientačními dechovými zkouškami," uvedla Urbánková. "Škoda na infrastruktuře SŽDC činí přibližně 100.000 korun a 500.000 korun na kamionu," dodala Šubová.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se s nákladním vozem srazil osobní vlak jedoucí z Moravského Berouna do Olomouce. Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, sdělil ČTK Drápal.

U nehody zasahovalo pět posádek záchranné služby. "Při nehodě se zranilo pět mužů a čtyři ženy. Odvezli jsme je všechny na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice. Šlo naštěstí o lehká zranění, utrpěli pohmožděniny končetin a hrudníku," řekl dnes ČTK ředitel krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama