Smrtící smyk, auto napresované do stromu. Z Česka přicházejí zprávy o vážných nehodách

Karviná/Strakonice - V noci na dnešek došla na Karvinsku k vážné dopravní nehodě. Čtyři dívky ve věku od 17 do 19 let a dvacetiletý řidič utrpěli zranění. Vůz zůstal po nehodě na boku, opřený o strom. Dva lidi z něj museli vyprostit hasiči. Smrtelné nehody se staly na Strakonicku a Hodonínsku.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

K nehodě došlo v Prostředních Bludovicích, místní části Horních Bludovic na Karvinsku. Událost byla na operační středisko záchranářů nahlášena v 02:08.

"Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu, povaze vozovky a svým dovednostem a sjel mimo komunikaci," řekl policejní mluvčí Richard Palát. Doplnil, že výsledek dechové zkoušky na alkohol byl u řidiče negativní.

Všichni zranění byli při vědomí. "Dvě z dívek utrpěly poranění páteře a musely být transportovány na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice, další dvě pak byly ošetřeny se středně závažným poraněním hlavy a záchranáři je předali k dalšímu ošetření na chirurgické ambulanci nemocnice v Havířově," uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Osmnáctiletý spolujezdec zemřel po autonehodě, která se stala před páteční půlnocí na silnici III/1734 mezi obcemi Bezděrovice a Paštiky u Blatné na Strakonicku. Stejně starý řidič měl pozitivní test na alkohol. Případ převzali strakoničtí kriminalisté, zahájili trestní řízení kvůli podezření, že se stal trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Osmnáctiletý řidič auta Toyota Yaris projížděl mírnou levotočivou zatáčku a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a technickému stavu namrzlé silnice. "Dostal smyk, který se mu pravděpodobně již nepodařil srovnat, a pravým bokem vozidla narazil do vzrostlého stromu, poté se odrazil zpět na vozovku, kde se vozidlo převrátilo přes střechu zpět na kola a zůstalo stát vlevo mimo vozovku," popsal na webu jihočeské policie mluvčí Milan Bajcura

Při nehodě se těžce zranil osmnáctiletý spolujezdec, který seděl na předním sedadle. Záchranáři ho letecky převezli do českobudějovické nemocnice. "Zde bohužel po třech hodinách prohrál svůj zápas o život," dodal mluvčí.

Pětadvacetiletý řidič osobního vozu narazil v noci mezi Strážovicemi a Kyjovem do stromu, nehodu nepřežil. Nehoda se stala kolem 1:20. "Stalo se to v zatáčce ve stoupání pod horizontem," uvedla mluvčí policie Štěpánka Komárová. Doplnila, že řidič zůstal ve voze zaklíněný. Nyní bude policie zjišťovat, zda řidič před jízdou požil alkohol.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama