Hromadná nehoda zastavila provoz na D1, zraněné vyprošťovali hasiči

Velká Bíteš - Hromovadná nehoda zastavila na více než dvě hodiny provoz D1 na 158 kilometru ve směru na Brno mezi Lhotkou a Velkou Bíteší. Srazilo se sedm aut, jedno z nich je nákladní. Řidiči mohli oběma pruhy jezdit znovu asi ve 14:50.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

Nehoda se stala mezi exity 153 a 162 krátce před 12:15. Dva lidé se zranili. S lehkým a středně těžkým zraněním je záchranáři převezli do nemocnic v Brně. Nehodu způsobil řidič kamionu, který nedobrzdil a narazil do dalších aut. Oba zraněné museli hasiči vyprošťovat pomocí hydrauliky, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Se zvýšeným provozem v souvislosti s velikonočními prázdninami souvisí i dnešní lehce zvýšený počet dopravních nehod a dopravních komplikací. "Nejhorší situace je od rána na dálnici D1, protože už ráno byla nehoda na brněnském úseku. Auta komplikují průjezd obcemi na objízdné trase a to vytváří kolizní situace i jinde," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

V době odstraňování nehody na 158. kilometru se stala nehoda i na 112. kilometru ve směru na Prahu u Jihlavy. Průjezd dálnice tam nemusel být omezen a nikdo se nezranil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama