Škody za úterní nehody na D46 jdou do milionů, dálnice stála téměř celý den

Prostějov - Více než pěti milionů korun dosáhly škody způsobené při dvou úterních nehodách na D46 u Prostějova, které téměř na celý den zastavily na dálnici provoz. Tvořily se tam několikakilometrové kolony aut. Při první hromadné nehodě kamionu a dvou osobních aut vznikla škoda 3,2 milionu korun, další dva miliony korun je škoda za nehodu dvou nákladních aut, řekl dnes ČTK prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. Při nehodách se zranili dohromady čtyři lidé.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Zhruba na stejném místě se ráno před hromadnou nehodou lehce zranil také pětatřicetiletý motocyklista, škoda byla v jeho případě vyčíslena na 50.000 korun. Podle prostějovského policejního mluvčího nejde o problematické místo, pokud by byli řidiči pozorní. "Obě úterní nehody kamionů byly pravděpodobně zaviněny nepozorností řidičů," uvedl Kořínek.

Hromadná nehoda se stala kolem 07:30 u Držovic na 28. kilometru ve směru na Olomouc, když řidič kamionu nestihl dobrzdit před kolonou a narazil do dvou osobních aut, kamion se poté převrátil. Řidiči obou osobních aut i jedna spolujezdkyně skončili v nemocnici. Druhá nehoda se stala ve stejném směru zhruba o čtyři hodiny později na 24. kilometru, kdy se srazily dva nákladní vozy. Jeden zůstal napříč silnice, z druhého se vysypal náklad. Při nehodě byl zraněn řidič kamionu.

Na stejném úseku dálnice ve směru na Olomouc vyšetřovali policisté nehodu již také v pondělí ráno, kdy na 29. kilometru narazil kamion do osobního auta, jehož řidička musela kvůli koloně náhle přibrzdit. Nikdo se nezranil, škoda byla vyčíslena na 150.000 korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama