Na Písecku se srazil náklaďák s osobním autem, zemřeli čtyři lidé

U Drhovle na Písecku se dnes srazily dva vozy, nákladní a osobní. Podle prvních informací od policie zahynuli při havárii čtyři lidé. Nehoda se stala na silnici I/4, která je kvůli tomu v místě nehody neprůjezdná. Při srážce dvou osobních aut u Číhaně na Klatovsku dnes odpoledne zemřeli dva lidé, další tři byli zraněni.

Autonehoda
doporučujeme

Auta se srazila krátce po 15:00 poblíž křižovatky se silnicí I/20. Příčiny tragické události policisté vyšetřují. "Po příjezdu záchranářů byli v osobním voze dvě ženy a muž bez známek života. Další ženu s mnohačetnými zraněními se podařilo vyprostit, ale během pár okamžiků se její stav zhoršil a přes veškerou pomoc také ona zemřela," uvedla Kafková. Dodala, že nikdo další nebyl při nehodě zraněn.

Podle předběžných informací od policie šedesátiletý řidič nákladního vozu, který jel od Strakonic směrem na Prahu, patrně nedal při odbočování přednost protijedoucímu automobilu Škoda Octavia, v němž cestovali čtyři lidé a boční střet nepřežili.

Při dvou tragických nehodách v Jihočeském kraji v tomto týdnu zahynulo sedm lidí. Tři životy si vyžádala úterní havárie u Hořic na Českokrumlovsku. Dnešní střet na Písecku je jednou z nejtragičtějších nehod v Jihočeském kraji v letošním roce. V srpnu při nehodě u Vodňan rovněž zahynuli čtyři lidé.

Při dnešní srážce dvou aut na Klatovsku zemřeli dva lidé

Při srážce dvou osobních aut u Číhaně na Klatovsku dnes odpoledne zemřeli dva lidé, další tři byli zraněni. Silnice bude v obou směrech ještě několik hodin uzavřená, jsou určené objízdné trasy, řekli dnes ČTK policejní mluvčí Dana Ladmanová a Vítězslav Sladký z krajské záchranné služby.

Dva lidé utrpěli zranění, kterým na místě podlehli. Zhruba osmiletou dívku přepravil vrtulník letecké záchranné služby na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice se středně těžkým zraněním. S méně závažnými poraněními převezli záchranáři do téže nemocnice i desetiletého chlapce a sedmdesátiletou ženu.

Při těžké nehodě museli hasiči několik lidí ze zdemolovaných aut vyprošťovat, doplnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Nehoda se stala na silnici první třídy, na hlavním tahu z Klatov do Strakonic. Doprava je podle informací Ředitelství silnic a dálnic odkláněna v Mochtíně na Hradiště, Kolinec a zpět na silnici 1/22. Stejná objízdná trasa je i v opačném směru.

Dálnici D10 před Prahou dnes na hodinu uzavřela nehoda kamionu

Dálnici D10 dnes uzavřela na pátém kilometru ve směru na Prahu zhruba na hodinu nehoda kamionu. Nikdo se nezranil, havarovaný kamion zřejmě dostal smyk a částečně skončil mimo silnici. Mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel krátce po nehodě ČTK řekl, že dálnice bude po dobu jeho vyprošťování uzavřena. Po 12:30 byl provoz obnoven levým jízdním pruhem, před 14:00 se podařilo provoz obnovit bez omezení.

Havárie se stala kolem 10:00 a kamion blokoval pravý jízdní pruh. Kvůli vyprošťování ale musel být na nezbytně dlouhou dobu uzavřen i zbytek jízdního pásu. Dopravu proto policisté odkláněli na desátém kilometru na Brandýs nad Labem, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet na třetím kilometru exitem Radonice.

Podle Gabriela kamion řídil polsky mluvící řidič, což komplikovalo domluvu se záchranáři.

Tragická nehoda u Hořic na Českokrumlovsku má třetí oběť

Tragická dopravní nehoda z úterního večera, při níž u Hořic na Českokrumlovsku zahynuly dvě mladé ženy, si vyžádala třetí oběť. Na následky zranění při havárii zemřel ve středu v nemocnici devatenáctiletý mladík. Policie o tom informovala dnes na svém webu. Všichni, kteří při nehodě zemřeli, cestovali v jednom voze.

Automobil hyundai, v němž byli čtyři lidé, zřejmě nedal přednost nákladnímu automobilu a obě vozidla se srazila. Na místě zahynuly ženy ve věku 17 a 23 let. Také čtvrtý pasažér utrpěl těžká zranění, s nimiž skončil v nemocnici.

Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního roku na jihočeských silnicích. Tragičtější byla srpnová havárie u Voďnan, při níž zemřeli čtyři lidé. Nehody na jihočeských silnicích si od začátku letošního roku vyžádaly 55 obětí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama