Provoz na D46 je po noční hodině obnoven. Do hořících kamionů narazila dodávka

Po zhruba deseti hodinách se podařilo obnovit provoz na dálnici D46 u Prostějova ve směru na Vyškov po noční nehodě tří aut. Odklon dopravy byl zrušen po 10:00, zhruba šestikilometrové kolony se pomalu rozjíždějí, informovalo ČTK Ředitelství silnic a dálnic. Podle policie do sebe nejprve narazily dva kamiony, které po nárazu začaly hořet, a do vysypaného nákladu následně narazil řidič dodávky. Při nehodě byl zraněn jeden z řidičů, informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová. Výše škody byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala krátce před půlnocí na 23. kilometru. "Podle prvotního šetření tam řidič kamionu z prozatím přesně nezjištěných příčin zezadu najel do návěsu kamionu jedoucího před ním. Po nárazu došlo k sesunutí přepravovaného nákladu a požáru obou vozidel," uvedla policejní mluvčí. Na situaci podle policie nestačil zareagovat řidič dodávkového vozu, který najel do vysypaného nákladu.

Dálnice byla po nehodě uzavřena, havarovaná vozidla se musela nejprve odtáhnout, odklidit náklad a dálnice se musela poté vyčistit. Provoz byl plně obnoven kolem 10:00. "Mohu potvrdit, že místo bylo uklizeno a nyní je už plně průjezdné," řekl dnes ČTK prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Na místě zasahovaly tři desítky hasičů. Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové jeden z kamionů převážel kari sítě, druhý kvasnice v krabicích. Havarovaná dodávka převážela počítačové komponenty. Hasiči požár kamionů zlikvidovali pěnou, dálnice byla během hašení zhruba na hodinu uzavřena v obou směrech.

"Hasiči následně zamezovali úniku ropných látek a pohonných hmot do kanalizace, přečerpávali pohonné hmoty z poškozených nádrží nákladních vozidel, osvětlovali místo události a vypomáhali s překládkou nákladů," doplnila mluvčí hasičů. Podotkla, že komplikovaná byla především překládka kvasnic, hasiči je museli nakládat i ručně s lopatami.

Požár zničil podle hasičů obě kabiny tahačů, u jednoho byl částečně poškozen i návěs.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama