D1 na 26. km uzavřela nehoda kamionů. Z návěsu unikly chemikálie

Nehoda dvou kamionů uzavřela dnes dopoledne na více než dvě a půl hodiny dálnici D1 na 26. kilometru ve směru na Brno. Nikdo nebyl zraněn, hasiči na místě likvidovali únik chemikálií z návěsu. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, uvedla pro ČTK mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Hasiči
doporučujeme

Nehoda se stala kolem 09:30 v úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi. "Následkem zadního nárazu začaly z návěsu jednoho z vozidel unikat chemikálie, což si vyžádalo zásah hasičů. Okolí nehody proto muselo být zcela uzavřeno, policisté odkláněli dopravu na 21. kilometru na silnici I/3," uvedla Stulíková.

Hasiči vymezili ochrannou zónu, zasahovali v dýchací technice a protichemických oblecích. Uniklé látky zasypali sorbentem. O jaké chemikálie šlo, zatím podle mluvčí krajských hasičů Vladimíry Kerekové není známo.

"Událost se naštěstí obešla bez zranění, alkohol u obou řidičů vyloučili policisté orientační dechovou zkouškou," dodala policejní mluvčí.

Na místě zasahovali i pracovníci z chemické laboratoře v Kamenici. Hasiči zvažovali, že k nehodě přivolají i zástupce České inspekce životního prostředí, nakonec to ale nebylo nutné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama