Letadlo s 27 lidmi na palubě se zřítilo do moře, nikdo nepřežil

Jakarta - Indonéský dopravní letoun s 27 lidmi na palubě se v sobotu zřítil do moře. Nehodu podle informací indonéského námořnictva nikdo nepřežil, píše agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Mohu potvrdit, že všichni cestující zemřeli, když letadlo po dopadu na hladinu vybuchlo," řekl nejmenovaný zdroj z indonéského námořnictva pro rozhlasovou stanici Elshinta. "Stroj se rozbil na kousky. Našli jsme 15 těl plovoucích na vodě, další pasažéři jsou uvnitř vraku," dodal zdroj.

Mluvčí ministerstva dopravy uvedl, že letadlo havarovalo poblíž pobřeží nejvýchodnější indonéské provincie Papua na ostrově Nová Guinea krátce před přistáním. "Letadlo MA-60 spadlo do moře asi 500 metrů od přistávací plochy," řekl Bambang Ervan.

"V době nehody bylo špatné počasí s omezenou viditelností," dodal mluvčí.

Na palubě dvoumotorového stroje bylo 21 cestujících včetně tří dětí a šest členů posádky. Letoun letěl z města Sorong v provincii Západní Papua. Podle některých informací na palubě bylo 25 osob.

Letecké nehody jsou v Indonésii poměrně časté kvůli špatnému technickému stavu letadel. V červenci 2009 zařadila Evropská unie na černou listinu leteckých společností, které mají zakázaný vstup do vzdušného prostoru EU, čtyři indonéské aerolinky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama