Dálnice D1 u Mirošovic po nehodě uzavřena

Praha - Nákladní automobil se v pátek večer srazil s osobním na 19. kilometru dálnice D1 ve zúženém úseku u Mirošovic. Záchranáři odvezli tři zraněné, provoz ve směru z Prahy na Brno byl na dvě hodiny přerušen, potvrdil agentuře Mediafax operační důstojník dálničního oddělení policie v Mirošovicích.

Ilustrační fotografie

Nehoda se stala po 19. hodině na 19. kilometru dálnice D1, kde je provoz kvůli stavebním úpravám sveden do jednoho jízdního pruhu. "Po střetu nákladního a osobního vozidla byla dálnice uzavřená, tři lidé odvezli záchranáři se zraněním do nemocnice," řekl Mediafaxu operační důstojník. Jedním ze zraněných je řidič náklaďáku, kterého museli vyprostit hasiči. Dva cestovali v osobním autě.

Podle prvních informací jel řidič náklaďáku ze stavby uzavřeným pruhem a najel na zbytek odstraněného asfaltu. To ho odhodilo na osobní automobil jedoucí v otevřeném pruhu dálnice. Nákladní vůz poté ještě narazil do stavebního stroje. Po střetu začala unikat nafta, což byl důvod k úplnému uzavření dálnice. Navíc stroj je poháněný plynem, a to mohlo znamenat nebezpečí.

Hasiči únik nafty zastavili a vyteklou kapalinu zasypali sorbentem, takže místo nehody mohlo být po 21. hodině otevřeno pro dopravu. Během noci je možná krátkodobá uzavírka kvůli vyprošťování havarovaného vozidla.

Na zúžení mezi 18. a 21. kilometrem dálnice D1 jsou potíže s dopravou již od čtvrtečního odpoledne. Kromě noci se zde tvoří mnohakilometrové kolony.

Témata: Dálnice

O prázdninách zemřelo na silnicích 105 lidí

07.09.2021 14:26 O letních prázdninách zemřelo na českých silnicích 105 lidí. Je to o sedm obětí více než loni, kdy…

Na Šumpersku hořel autobus se 41 cestujícími

29.08.2021 13:29 Hasiči dnes před polednem likvidovali požár autobusu s přívěsem na kola poblíž Mírova na Šumpersku.…

Související:

Právě se děje

reklama