Kalamita na Vysočině - řidiči bourají na ledovce

Jihlava - Namrzlá vozovka se podepsala pod většinu úterních nehod na Vysočině, policisté jich od rána zaznamenali patnáct. Jak agentuře řekla mluvčí hasičů Petra Musilová, jednoho spolujezdce museli hasiči ze zdemolovaného auta vystříhat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Policisté na Vysočině od rána vyjížděli celkem k 15 nehodám. „Celkem pět lidí při nich utrpělo lehká zranění,“ uvedla mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková. Příčinou většiny nehod bylo podle policistů náledí. „K nehodám docházelo většinou v místech, kam nesvítí sluníčko a zůstala zde tedy námraza na vozovce,“ dodala mluvčí. Ranní teploty totiž na vysočině klesaly až k minus šesti stupňům.

K nejvážnější nehodě došlo podle mluvčí hasičů hodinu před polednem u Nového Města na Moravě. „Po střetu dvou nákladních vozidel zůstali na místě tři zranění. Jednoho z nich museli hasiči z auta vystříhat,“ řekla mluvčí hasičů. Další dvě zraněné osoby si vyžádala odpolední nehoda u Čechočovic na Třebíčsku. „Srazila se tu dvě osobní vozidla,“ dodala Musilová. Celkem podle ní hasiči zasahovali u šesti nehod.

Policisté proto varují řidiče, aby přizpůsobili styl jízdy stavu vozovky. Zejména večer a v ranních hodinách se na mnoha místech kraje znovu mohou na silnici tvořit ledovky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama