Husté sněžení zavinilo řadu nehod

Jihlava - Několik dopravních nehod komplikuje od rána provoz na dálnici D1 na Vysočině. Jak agentuře Mediafax řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková, na vině je především husté sněžení.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Policisté od středečního rána vyjížděli už ke patnácti dopravním nehodám. "Silnice blokují především kamiony, které mají kvůli sněhu problémy ve stoupáních. U obce Suchá na silničním tahu Jihlava – Znojmo je kamion v příkopu," uvedla Čírtková. Nejvíce nehod je zatím hlášeno z Jihlavska. Například v Třešti se před osmou ráno srazilo osobní auto s autobusem. „Nehoda se obešla bez zranění,“ dodala mluvčí.

Jedno zranění si naopak vyžádala kolize osobního auta u Příseky na Jihlavsku, kde osobní auto dostalo na sněhu smyk a skončilo v poli na střeše. "Na místo vyjížděli záchranáři, z místa je hlášeno jedno zranění," doplnila Čírtková.

Bez větších komplikací zatím jede dálnice D1. I zde sice sněží, s opatrností je ale autostráda sjízdná. Pouze na 134. kilometru ve směru na Brno provoz částečně blokuje převrácený přívěs nákladního vozu. "Přívěs leží na boku a částečně zasahuje do pravého jízdního pruhu," potvrdila mluvčí. Ke srážce dvou vozů došlo i na 112. kilometru ve směru na Brno. Zezadu tam do sebe narazila dvě vozidla, stojí ale v odstavném pruhu a dopravu neblokují.

Loading...
Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama