Série havárií: Dvě auta spadla do řeky, další skončilo ve svahu nad řekou

Kašava - K sérii havárií museli v pondělí vyjíždět hasiči na Zlínsku. Kolizi tu měla vozidla Škoda Octavia, Škoda Felicia a traktor s radlicí, agentuře Mediafax to sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Havárie se staly v zimě na neudržované silnici mezi obcí Kašava a Ostrata.

Nejdříve havaroval řidič oktávie, který nevyjel prudké stoupání. Na zledovatělé vozovce skončil pod komunikací a částečně nad řekou. Poté havaroval traktor s radlicí, který jel prvnímu řidiči na pomoc. Ani traktorista nezvládl náledí a radlicí narazil do osobního auta. Po nárazu se vozidlo dalo znovu do pohybu a skončilo ve svahu břehu.

O pár minut později se pokoušel silniční zkratku sjet také další řidič osobního auta Škoda Felicia. Na namrzlé vozovce jízdu nezvládl, jen těsně minul již havarované vozy a sám skončil v blízké řece. Při havárii se jeho auto převrátilo na střechu.

Hasiči si na pomoc přivolali jeřáb z Otrokovic. "Nejdříve se podařilo vytáhnout auto havarované na strmý břeh. V tom pomohl traktor s radlicí, který po očištění vozovky splnil svůj původní záměr. Po příjezdu jeřábu jsme vytáhli i druhé auto z vody. Před vyprošťováním museli hasiči pokácet část vzrostlých dřevin," podotkl Mitáček.

Jeřábník musel pracovat velmi opatrně, protože v blízkosti byly dráty elektrického napětí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama