Řidiči na Slovácku riskují život, jezdí rychle a nepřipoutaní

Uherské Hradiště - V souvislosti s dopravními přestupky se za poslední týden zvýšil na Uherskohradišťsku počet řidičů překračující rychlost i nepřipoutaných šoférů. Jak v neděli agentuře Mediafax sdělil policejní mluvčí Aleš Mergental, naopak klesl počet podnapilých lidí za volantem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Markantní je navýšení počtu rychlých řidičů, policisté odhalili oproti předchozímu týdnu o téměř polovinu více lidí, kteří překročili maximální povolenou rychlost. Za uplynulých sedm dní skončilo v policejní síti 76 rychlých řidičů, o týden dříve jich bylo 47.

Nepřipoutaných šoférů zastavili strážci zákona 15, o týden dříve jich bylo šest. "Rapidně přibylo i telefonistů. Zatímco před dvěma týdny jsme jich přistihli 14, za posledních sedm dní se jejich počet zvýšil na 34," konstatoval Mergental.

Naopak ale výrazně ubylo podnapilých řidičů. "V posledním týdnu jsme zastavili tři podnapilé šoféry, o týden dříve jich bylo 11," konstatoval Mergental.

Pod vlivem alkoholu byli i cyklisté. Na stezce v Uherském Hradišti havaroval například pětapadesátiletý cyklista a při pádu si způsobil drobné poranění na noze. To ho ovšem od jízdy neodradilo a pokračoval dál. Zastavila ho až nevolnost, kvůli které mu svědci nehody přivolali sanitku. Muž nadýchal 2,24 promile alkoholu.

Během uplynulého týdne vyjelo na cesty na Uherskohradišťsku také několik řidičů bez řidičského oprávnění i přesto, že mají vysloven zákaz řízení. Jednoho takového hříšníka zastavila uherskohradišťská cyklohlídka. Devatenáctiletý řidič usedl za volant, i když věděl, že to kvůli zákazu do ledna roku 2014 nesmí udělat. Mladík je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu podle zákona hrozí až tříleté vězení.

Loading...
Témata: policie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama