Životní tragédie! Řidič (37) náklaďáku zabil motorkáře (†36)

Třebíč - Smrtí šestatřicetiletého motorkáře skončila v úterý odpoledne nehoda v Koněšíně na Třebíčsku. Sedmatřicetiletý řidič vyjížděl s nákladním automobilem Liaz na hlavní cestu, nedal však přednost blížícímu se motorkáři, který srážku nepřežil, uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

Tragédie se stala v úterý krátce po 14. hodině na silnici I/23 v Koněšíně na Třebíčsku. Sedmatřicetiletý řidič vyjížděl s nákladním automobilem Liaz z místa ležícího mimo pozemní komunikaci a chtěl pokračovat v jízdě směrem na Náměšť nad Oslavou.

"Jak vyplývá z šetření na místě nehody, při tomto manévru se nechoval dostatečně ohleduplně a ukázněně a nedal přednost v jízdě motocyklu značky Yamaha. Šestatřicetiletý řidič motocyklu jel v tu chvíli ve směru jízdy od obce Náměště nad Oslavou směrem na Třebíč. Došlo ke střetu obou vozidel a smrtelnému zranění řidiče motocyklu. Policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol u řidiče nákladního vozidla s negativním výsledkem. Na vozidlech vznikla škoda ve výši asi 31 000 korun," uvedla mluvčí.

Případ tragické dopravní nehody převzali k dalšímu šetření kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Třebíč. Řidič nákladního vozidla je podezřelý z přečinu usmrcení z nedbalosti. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na jeden až šest let.

Od začátku letošního roku do 20. srpna policisté v Kraji Vysočina vyšetřovali celkem 1856 dopravních nehod, při kterých zemřelo 27 osob, 118 dalších osob bylo těžce zraněno a 787 osob utrpělo lehké zranění. Ve 107 případech policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. Od začátku letošního roku jde o druhou nehodu s tragickým následkem na Třebíčsku a o šesté úmrtí řidiče motocyklu. Při jedné dopravní nehodě zemřela spolujezdkyně na motocyklu.

Témata: policie | záchranáři
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama