Řidiči pozor! Střední Čechy zápasí s kalamitou

Benešov - Ke zvýšenému počtu nehod a havárií vyjížděli v uplynulých 24 hodinách Středočeští hasiči, jednalo se zejména o nehody kvůli nesjízdnosti silnic. Mediafaxu to v pondělí potvrdila mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Od neděle jsme ve Středočeském kraji vyjížděli ke zhruba 40 nehodám," uvedla mluvčí. V neděli večer hasiči pomáhali například záchranářům, kteří se svým vozem zapadli u Dobřichovic na Praze západ.

V pondělí ráno vyjížděli středočeští hasiči hned ke dvěma uvězněným autobusům.

U Maršovic sjel do příkopu autobus, ve kterém cestovali lidé. Havárie se obešla bez zranění, nicméně autobus museli z příkopu vyprostit profesionální hasiči z Benešova.

Benešovští hasiči vyjížděli k uvízlému autobusu i o půl hodiny později, tentokrát do Václavic. V tamním kopci uvíznul nejprve nákladní automobil a následně i autobus, vozy se o sebe navíc opřely. Hasiči pomocí navijáku vozidla vyprostili a silnici po zhruba hodinové uzavírce zprůjezdnili.

U nehod zasahovali také záchranáři, většinou se však nehody obešly bez zranění.

"Dnes ráno jsme zasahovali například na D11 nebo v Lysé nad Labem, kde se nakonec nehoda obešla bez zranění. Z dopravních nehod u Odřeps na Nymbursku, Mnichova Hradiště a Lužce nad Vltavou záchranáři po ošetření odváželi do nemocnic lehce zraněné," řekla mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama