Boj o život: Osobák smetl kamion, chlapce (14) oživovali záchranáři

Praha - Při nehodě dvou nákladních a jednoho osobního auta se dnes dopoledne u obce Oseček na Nymbursku zranilo šest lidí, mezi nimi byl i chlapec ve věku kolem 14 let, který utrpěl velmi vážný úraz. O nehodě informovala nymburská policejní mluvčí Petra Potočná. Silnice byla kvůli vyšetřování a odklízení následků uzavřena, provoz by měl být obnoven kolem 16:00.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala krátce před 10:00 na silnici mezi Osečkem a obcí Pňov-Přehrádí. Kamion, který jel směrem na Kolín, se z dosud nezjištěných příčin dostal na rovném úseku do protisměru, kde narazil do dalšího kamionu a následně ještě do osobního auta Škoda Fabia, řekla Potočná.

Ve Fabii cestovaly dvě ženy a dvě děti, z nichž jedno utrpělo velmi vážné zranění. "Chlapec utrpěl těžké zranění hlavy a byl v bezvědomí. Před příjezdem záchranářů u něj byla prováděná srdeční masáž svědky nehody. Lékař po příjezdu zahájil resuscitaci s podporou dýchání a monitorováním srdeční akce. Malý pacient byl poté transportován vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Motole," řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Těžký úraz obou nohou, hrudníku a zad utrpěla také žena středního věku, kterou záchranáři převezli sanitkou do pražské vinohradské nemocnice. Další čtyři lidé byli zraněni lehce a středně těžce a byli transportováni do Kolínské a Nymburské nemocnice..

Policisté silnici I/38 uzavřeli a odkláněli dopravu "Policie žádá řidiče, cestující z Kolína na Poděbrady, aby jezdili přes Velký Osek," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama