Smrt na dálnici D11: Nehodu terénního auta nepřežil voják, tři vážně zraněni

Hradec Králové - Jeden voják zemřel a tři utrpěli těžká zranění při dnešní nehodě vojenského terénního automobilu na 65. kilometru dálnice D11 ve směru z Hradce Králové na Prahu. Mrtvým je dvaatřicetiletý řidič vozu. Policie kvůli nehodě uzavřela pravý jízdní pruh ve směru na Prahu. ČTK to řekly mluvčí hradecké krajské policie Hana Klečalová a mluvčí generálního štábu Armády České republiky Jana Růžičková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Automobil krátce po půl sedmé z dosud nezjištěných příčin vyjel z dálnice a převrátil se na střechu. Podle původních informací řidič z vozidla údajně vypadl, další lidé zůstali uvnitř. "Těžce zraněné členy posádky záchranáři transportovali do hradecké fakultní nemocnice," řekla Klečalová.

Na dálnici podle Růžičkové havarovalo vozidlo LR 130 Kajman chrudimského 43. výsadkového mechanizovaného praporu. Armádní speciál směřoval na cvičení ve vojenském prostoru Hradiště na Karlovarsku. "Ve vozidle se podle dostupných informací v době nehody nacházeli čtyři vojáci. Řidič vozu narozený v roce 1981 na místě nehody zemřel," řekla Růžičková.

O možných příčinách nehody nechtěla spekulovat. "Při vyšetřování nehody bude s policií spolupracovat i vojenská policie," řekla mluvčí armády.

Zdravotničtí záchranáři k nehodě vyslali vrtulník a dvě posádky v autech. "Podle informací od svědků z místa nehody zůstaly dvě osoby zaklíněné pod autem. Po vyproštění byla zahájena neodkladná resuscitace u obou osob, která i přes veškeré úsilí nevedla k obnovení životních funkcí u jednoho muže," uvedl mluvčí záchranné služby Tomáš Ježek.

Během první poloviny roku policie zasahovala u více než 40 tisíc nehod, mezi nimi bylo 243 obětí, píše iDnes.cz. To je o 66 obětí méně než v roce 2012.

"Počet nehod je letos pátý nejnižší od roku 1970, zároveň ale oproti loňsku vzrostl o 1 200 případů," uvádí Johnová. Podle policie bylo na silnicích o 273 méně vážně zraněných než v roce 2012. Ve srovnání s předchozím rokem poklesl také počet obětí i vážně zraněných přibližně o 20 procent. "To je podle policie za posledních 43 let potřetí, kdy počet obětí dopravních nehod klesl pod tři stovky," dodává Johnová. Poprvé to bylo v roce 1987 a podruhé v roce 2010.

Nejvíce nehod policie zaznamenala v roce 1999, kdy řešila více než sto tisíc případů na silnicích, naopak nejméně jich bylo zaznamenáno v roce 2011 s necelými 35 tisíci nehodami. O pět let dříve, v roce 1994 to bylo nejvíce úmrtí s počtem 640 obětí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama