Tragická neděle: Muž prchal před vlakem, srážka s autobusem, mrtvý senior

Praha - U Kyjic na Chomutovsku srazil dopoledne rychlík jedoucí do Chomutova člověka. Policie zatím totožnost mrtvého muže nezná. Provoz byl před 11:00 obnovený po jedné koleji, úplně průjezdné by místo podle odhadů Českých drah (ČD) mělo být kolem 13:00.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Pod rychlík jedoucí do Chomutova skočil kolem 10:00 dopoledne muž zatím neznámé totožnosti. Trať je uzavřená," řekla krajská policejní mluvčí Jana Matonohová.

Rychlostní silnici R10 ve směru na Prahu dnes na více než tři hodiny uzavřela poblíž Staré Boleslavi nehoda s požárem. Na 12. kilometru silnice havaroval nákladní automobil, který převážel osobní auto. Jeden člověk byl zraněn. ČTK to řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Při dopravní nehodě u obce Bílá na Jindřichohradecku v sobotu večer zahynul sedmdesátiletý řidič. S vozem Volkswagen Golf vyjel podle policie z dosud nezjištěných příčin ze silnice a čelně narazil do stromu.

V Křenovicích na Vyškovsku se dnes na přejezdu srazil vlak s dodávkou, řidič však stihl z vozu vystoupit a je jen lehce zraněný. Místo bylo kvůli vyšetřování několik hodin uzavřené. "Nehoda se stala na přejezdu bez závor, řidič narozený roku 1988 stihl vystoupit a záchranáři ho převezli do nemocnice," uvedl Malášek. Podle Jana Kučery z Drážní inspekce byla na přejezdu světla. "Nemám informace o tom, že by světla nefungovala. Vypadá to, že chyba byla spíše na straně uživatele pozemní komunikace," řekl Kučera. Vlak dodávku úplně zničil.

V Nádražní ulici v Opočně se dnes kolem 15:00 srazil osobní vůz s autobusem. Nehoda si vyžádala pět zranění, z toho jedno je těžké, řekla mluvčí krajské policie Iva Kormošová. "Osobní automobil zřejmě nedal přednost autobusu, v němž se lehce zranili tři lidé. V osobním voze byl jeden člověk zraněn těžce a jeden lehce," uvedla mluvčí.

Nejčastější příčiny nehod:

Nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky
„Jedu devadesát za každého počasí. Mám vše přeci pod kontrolou." Taková slova můžete slyšet od pár řidičů. Většina by si upřímně řečeno pár desítek kilometrů přidala. Ale pod kontrolou rozhodně neznamená jezdit pokaždé stejně rychle. Pokud je vozovka hodně mokrá, může dojít k takzvanému aquaplaningu, který způsobuje, že plujete na silnici. V takovém momentu vás auto vůbec neposlouchá. Naopak, dělá si, co chce a může dojít až ke smyku. Takže pokud je námraza nebo prší, tak si raději přibrzděte, radí server napravo.cz.

Nevěnování se řízení
Jízda bez přestávek, dlouhé hladovění a tak málo času. To všechno spěje k tomu, aby lidé jedli za volantem. Další věc, která by sem spadala, je telefonování za jízdy, hledání ztraceného cd nebo čtení z mapy. Měli bychom si pamatovat, že na volant patří obě ruce!

Nesprávné otáčení nebo couvání
Couváme, couváme, couváme a najednou bum! Sakra, zapomněli jsme kontrolovat druhou stranu. V lepším případě to odnese uražené zrcátko, v horším to do nás někdo napálí. Na couvání platí jen jedna zásada – jezdit pomalu a koukat do všech zrcátek.

Jiný druh nesprávné jízdy
Zapomínáme sledovat dopravní značení, bavíme se se spolujezdcem a nesledujeme auta, špatně dáváme přednost, jezdíme příliš rychle a další chyby. Češi jsou prostě nepoučitelní.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem
V autoškole do nás hučí „dvě sekundy rozestupu"! Co to ale znamená? A jak se to počítá? Na metry to bohužel převést nejde. Možná bychom se v tom lépe orientovali, ale musíme si vystačit s tím, že pokud jedeme rychleji, potřebuje větší rozestup, než když jedeme pomaleji. Obecně platí, že když jedeme devadesát, měli bychom si udržet rozestup přibližně padesát metrů.

Nezvládnutí řízení vozidla
Jedeme rychle, jsme králové silnic, svět je náš. Jenže pak většinou skončíme v příkopu.

Nedání přednosti v jízdě
Někteří lidé dávají přednost i tam, kde ji mají oni a někteří nedávají nikde. A nejedná se jen o Pražáky. Silnice ale patří všem, to bychom měli vědět. Svým chováním neohrožujeme jenom sebe, ale i lidi kolem sebe.

Vjetí do protisměru
Předjíždíme, protože pospícháme, potřebujeme být už přece za dvacet minut v práci! Ale pak jede v protisměru auto a my rychle přemýšlíme, jak se zpátky zařadit do pravého pruhu. A bohužel ne vždy to jde. Kvůli předjíždění vzniká většina dopravních nehod.

Témata: Dopravní nehody | Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie na Berounsku: Auto narazilo na benzínce do kamionu, dva mrtví

10.12.2018 07:24 Dva lidé zemřeli v osobním autě, které v neděli pozdě večer z dosud neznámých příčin zezadu…

Seniorku (†76) v Praze smrtelně srazilo auto, udělala fatální chybu

04.12.2018 10:19 Osobní vůz srazil dnes ráno v Modřanské ulici v Praze 4 chodkyni, která podle prvních informací…

Srážka autobusu s náklaďákem v Praze: Pondělní nehoda má tragičtější…

04.12.2018 09:04 Srážka autobusu s nákladním autem si v pondělí večer v pražských Horních Počernicích vyžádala osm…

Na Olomoucku se srazil autobus s osobním vozem, dva zranění

01.12.2018 14:04 Dva lidé se dnes dopoledne lehce zranili při srážce osobního automobilu s linkovým autobusem v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama