Křižovatky smrti: Toto jsou nejvíc nebezpečná místa v Česku

Praha - Každá pátá dopravní nehoda se stane v Praze. Jsou přitom křižovatky, kde se podle statistik bourá více než jinde. Nebezpečné křižovatky jsou ale i jiných městech.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V Praze je velice nebezpečná menší křižovatka ulic Plynární a Jankovcova. Aut tu neprojede za den tolik jako třeba sousední velkou křižovatkou, ale dost často tu řidiči podcení dávání přednosti v jízdě. A tato křižovatka skončila s 15 nehodami za rok jako druhá, co do počtu bouraček na počet projetých aut.

Úplně nejnebezpečnější je křižovatka v Praze 5 a to v místě, kde se kříží ulice Radlická a Kartouzská. Tam je i vjezd k nákupnímu centru a už několik let řadí odborníci tuto křižovatku k těm nejnebezpečnějším v hlavním městě. Už tři roky po sobě tam evidují přes 30 karambolů za rok.

Nebezpečných křižovatek je ale v Praze víc. Kromě dvou výše zmíněných pak následují ještě křižovatka ulic Zenklova a Prosecká a Prosecká a Kbelská. Překvapivě dost nehod je i v historickém centru Prahy, například na pražském Klárově nebo u Janáčkova nábřeží. Křižovatky, kterým je lepší se vyhnout nebo jimi jezdit hodně opatrně jsou i v dalších městech.

Jaká je situace na jihu Čech? Například v Českých Budějovicích je několik problematických křižovatek, ta nejhorší podle policie je křižovatka ulic Pekárenská a Nádražní, tedy pod viaduktem. Křížení ulic v podstatě leží na městském okruhu a poměrně často, tam policisté vyjíždí k nehodám.

Naštěstí to pokaždé odnesly jen plechy, vážné dopravní nehody tam policie neeviduje. V každém případě problém není podle dopraváků až tak v křižovatce jako v neukázněnosti řidičů. Velmi často tam zapomínají dávat přednost při odbočování z vedlejší na hlavní a pak nedodržují světelnou signalizaci. Problémy ale mají samozřejmě řidiči i jinde. Nebezpečné křižovatky jsou i v olomouckém kraji. Velmi zrádná křižovatka je v Lipníku nad Bečvou Na Horecku. Po dokončení obchvatu Lipníku se tam totiž z hlavní cesty stala vedlejší.

Problém tam mají hlavně starousedlíci, kteří byli zvyklí na jiná pravidla. Řidiči, kteří jedou ve směru od Olomouce po staré cestě totiž byli dříve zvyklí, že jedou po hlavní. Tragický byl zejména rok 2011, kdy tam došlo ke čtyřem nehodám, které si vyžádaly jeden lidský život a čtyři těžká zranění. Loni se tam staly tři nehody, při kterých zemřel jeden člověk, letos se tam havarovalo jednou.

Nebezpečné křižovatky jsou i v severních Čechách. Například v Ústí nad Labem stačí zmínit křižovatku z Předlic do Trmic a hned se každému znalému řidiči začnou potit ruce. Nedávno tam změnili přednost jízdy. Tam, kde byla hlavní desítky let, teď řidiči musejí dát přednost a opatrně si najet do křižovatky, jenže ono to nejde vždycky a denně tam někdo uvízne v půlce křižovatky. Od doby, kdy tam přednost změnili, se na křižovatce staly desítky nehod, naštěstí zatím jen drobných bouraček.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama