Vážná nehoda pěti aut zastavila dálnici do Brna, pro zraněnou letěl vrtulník

Brno - Téměř čtyři hodiny trvalo vyšetřování a dokumentace dopravní nehody několika osobních aut, která se v pátek večer srazila na 19,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

K nehodě došlo kolem půl jedenácté večer, kousek před sjezdem na Benešov. Zatím z nevyjasněných příčin došlo ke střetu celkem pěti vozidel, která zůstala na dálničním tělese rozeseta v úseku zhruba půl kilometru. Nejvážněji vypadala srážka Octávie a Renaultu Thálie, které skončily u pravé krajnice. Oba vozy měly zcela zdemolované přední části. U ostatních aut to odnesly víceméně jen pomačkané plechy.

Právě řidička Renaultu utrpěla při srážce nejvážnější zranění a musel pro ni přiletět vrtulník letecké záchranné služby, který ji ve vážném stavu transportoval do nemocnice. Oficiální stanovisko policie k příčině vzniku nehody zatím není k dispozici. Podle dostupných informací z místa události, se však řidička renaultu měla při střetu s dalšími vozidly údajně nacházet mimo své vozidlo u středových svodidel. Případ si na místě převzali benešovští kriminalisté, kteří dlouhé hodiny ohledávali místo srážky a zajišťovali důležité stopy. Hlavní slovo v případu bude mít asi soudní znalec z oboru dopravy.

Krátce před třetí hodinou ranní se podařilo uvolnit alespoň levý jízdní pruh. Kolona dlouhá zhruba pět kilometrů, která se během během likvidace následků nehody vytvořila, se tak mohla začít pomalu rozjíždět.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama