Tragická neděle: Smrt, hromadná nehoda a vážně zraněný motorkář

Beroun/Kladno - Dálnici D5 dnes odpoledne u Berouna ve směru na Prahu dvakrát na zhruba půl hodiny uzavřely nehody. Po kolizi čtyř osobních aut, při níž se lehce zranili tři lidé, se vytvořila kolona, ve které havarovalo další osobní auto. Před 17:30 byla dálnice průjezdná bez omezení. ČTK to řekla mluvčí středočeské policie Markéta Johnová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nehoda se stala po 15:30, dálnici uzavřela mezi nájezdy Beroun-západ a Beroun-centrum. Kolem 16:10 byl provoz na Prahu obnoven levým jízdním pruhem.

Kolem 16:50 pak zhruba dva kilometry před místem první nehody havaroval další osobní vůz a dálnice byla znovu uzavřena, tentokrát mezi 28. kilometrem u Bavoryně a nájezdem Beroun-západ. Podle Johnové se řidička auta dostatečně nevěnovala řízení.

Řidič osobního auta dnes brzy ráno zemřel při nehodě poblíž Brandýsku na Kladensku. Jeho spolujezdec byl těžce zraněn. Vozidlo vyjelo ze silnice a přerazilo betonový telefonní sloup, sdělili mluvčí středočeské policie Markéta Johnová a vyšetřovatel kladenských hasičů Jiří Pospíšil. "Řidič nezvládl pravotočivou zatáčku, přejel do protisměru a narazil do sloupu," řekla Johnová.

Osobní automobil s motorkářem se srazil dnes odpoledne u obce Dubnice na Českolipsku. ČTK o tom informovala policejní mluvčí Jana Světlá. Řidič motorky utrpěl těžká zranění. Nehoda se odehrála krátce před 14:00 na silnici III. třídy. Podle Světlé je pravděpodobným viníkem řidič Škody Fabia. "Jel po rovném úseku silnice a začal se otáčet, nedal přitom motorkáři přednost," vysvětlila Světlá.

Motorkářské nehody plní každoročně stránky černých kronik a jejich účastníci jsou často popisování jako hazardéři se svými životem i životy dalších účastníků silničního provozu. Z těchto informací lze nabýt obecného dojmu, že jízda s osobním vozem je bezpečnější, jenže statistiky ČSOB Pojišťovny, vycházející z vyhodnocování z povinného ručení, ukazují něco jiného.

I když si motorkáři na silnicích kolikrát dovolují odvážné manévry a předvádějí krkolomné kousky, pravděpodobnost zavinění nehody je u řidičů osobních aut mnohonásobně vyšší než u motocyklistů. Nic na této skutečnosti nemění fakt, že motorkářská sezona trvá zhruba polovinu roku, informuje autorevue.cz.

U osobních aut se pravděpodobnost, že jejich řidiči zaviní během roku dopravní nehodu, pohybuje v průměru kolem 5,5 procenta, což znamená, že jedna nehoda ročně připadá na každých osmnáct pojištěných vozidel. Naproti tomu u jezdců na motocyklech jsou statistiky povinného ručení mnohem příznivější. Riziko zavinění nehody je u nich přibližně desetkrát nižší.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama