Zběsilá honička ulicemi Havířova. Feťák (28) naboural policejní vůz

Havířov - V Havířově ve středu ráno ukradl feťák odstavenou dodávku, ve které začal ujíždět policejním hlídkám. Když ho zablokoval nákladní vlak, naboural dodávkou policejní auto.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Havířovským policistům ujížděl feťák v kradené dodávce. Tu ukradl ve Fryštátské ulici ve chvíli, kdy ji odstavil její majitel. V zapalování přitom nechal klíčky. A právě ty nejspíš feťáka zlákaly.

"Policisté z vysílačky věděli o krádeži a ujíždějícího pachatele „nabrali" na křižovatce Národní třída a Dlouhá třída v Havířově," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Muž pod vlivem drog ale začal ujíždět, a to velmi zběsile. Nezastavily ho patníky, ani zaparkovaná auta. Jednomu z vozidel utrhl při jízde zpětné zrcátko. Muž ujížděl přes Prostřední Suchou až k bráně dolu Barbora. Tam stál nákladní vlak.

"Pachatel zastavil, zařadil zpátečku a úmyslně nacouval do policejního služebního vozidla. Jedno z kol u odcizeného vozidla se propadlo v promáčeném terénu. Policisté muže pod hrozbou použití střelné zbraně z vozidla vytáhli a přiložili pouta. Test na přítomnost omamných látek byl pozitivní na amfetaminy," doplnila mluvčí.

Muž je nyní podezřelý z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, násilí proti úřední osobě a obecného ohrožení.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama