Vážná autonehoda u Brna: Jedno ze tří dětí dnes zraněním podlehlo

Brno - Jedno ze tří dětí školního věku, které se zranily v sobotu při dopravní nehodě u Krhova na Blanensku, v nemocnici zemřelo. Záchranáři chlapce po havárii resuscitovali a vrtulník jej v kritickém stavu převezl do nemocnice v Brně. Těžkým zraněním ale dítě podlehlo. ČTK to dnes řekla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

V péči lékařů zůstávají ještě dvě děti. Jedno utrpělo těžká zranění a jeho stav zůstává vážný, druhé je ve stabilizovaném stavu se středně těžkými zraněními.

Nehoda se stala včera krátce před 13:00 a podle Jednotného systému dopravních informací způsobila kolaps. Silnice byla uzavřená v obou směrech přibližně do 16:45, objízdná trasa vedla přes Lysice.

Havárie se stala na kopci před krhovskou čerpací stanicí. Škoda Superb, ve které cestoval řidič se třemi chlapci, přejela do protisměru, kde se střetla s renaultem. Cestovali v něm řidič s jedním dospělým spolujezdcem.

Policie ČR v roce 2013 šetřila 84 398 nehod, při kterých bylo 583 osob usmrceno, těžce zraněno bylo 2 782 osob a 22 577 osob bylo lehce zraněno. Počet usmrcených osob v roce 2013 je od roku 1990 nejnižší.

Nejčastější hlavní příčinou nehod zůstává stále nesprávný způsob jízdy a v roce 2013 mu patří i prvenství v počtu usmrcených osob, informuje arnika.org.

V důsledku vlivu alkoholu bylo způsobeno 4 686 nehod (tj. 6,1 % z celkového počtu), při kterých bylo usmrceno 52 osob (8,97 % z celkového počtu) a dalších 2 306 osob bylo zraněno.

Nejčastějším druhem nehody byla srážka jedoucích vozidel (35,7% z celkové ho počtu nehod) a srážka s pevnou překážkou (23,3%).

Nejvíce usmrcených osob bylo při nehodách končících vzájemnou srážkou jedoucích vozidel (přes 42% z celkového počtu usmrcených osob). Přes 26% z celkového počtu usmrcených si vyžádaly nehody končící srážkou s pevnou překážkou, kolizi se stromem nepřežilo 86 osob, tj. necelých 15% z celkového počtu osob usmrcených při nehodách na silnici.

Je nutné připomenout i nehody končící srážkou s chodcem, kdy bylo usmrceno 132 osob (22 % z celkového počtu usmrcených), dalších 28 osob bylo usmrceno při nehodách končících havárií (4,8 %), 11 osob po srážce s vlakem (1,9 %), 5 osob po srážce se zaparkovaným či odstaveným vozidlem (0,9 %) a 3 osoby po srážce s lesní zvěří (0,5%).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama