Tragédie v Ostravě: Při hromadné kolizi motocyklů zemřel závodník (†27)

Ostrava - Při motocyklových závodech Okruh Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích dnes zemřel sedmadvacetiletý závodník a další čtyři byli zraněni. Hromadná nehoda motocyklů se stala po 14:00 krátce po startu závodu. ČTK to sdělila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Podle ní mrtvý závodník měl cizí státní příslušnost, odmítla však sdělit, z jaké země pocházel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Zraněným závodníkům je podle ní mezi 27 a 52 lety. Nehoda se stala během závodu na uzavřeném okruhu. Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli mít obrazové záznamy havárie, aby je kontaktovali na telefonní lince 158. "Kriminalisté i nadále pokračují v prověřování a objasnění příčin i okolností události," uvedla Holčáková s tím, že k dalšímu vyšetřování pravděpodobně přiberou i znalce.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři byli na místě do pěti minut po nahlášení události. V té době se už nejvážněji zraněného jezdce snažil zachránit lékař závodu. Muž však utrpěl natolik vážná zranění, že na místě zemřel.

Humpl uvedl, že záchranáři ošetřovali tři motocyklisty, kteří utrpěli vážná a středně těžké poranění. "Sedmadvacetiletý muž si přivodil zranění horní a dolní končetiny. Po prvotním ošetření jej letečtí záchranáři přepravili do další péče ostravské Fakultní nemocnice. O rok starší pacient byl poraněn rovněž v oblasti končetin, u dvaapadesátiletého muže pak zasahující lékař zjistil zranění hrudníku," popsal Humpl.

Jak vyplývá z webových stránek závodu silničních motorek, v letošním roce jde již o 6. ročník Okruhu Františka Bartoše. Loňský závodní víkend navštívilo více než 6000 diváků, letos pořadatelé očekávali obdobnou návštěvnost.

Jako tovární jezdec Bartoš vybojoval pro Strakonickou továrnu ČZ vůbec první vítězství na Velké ceně Československa v Brně, tento triumf v Brně ještě 5x zopakoval, stal se vítězem Velkých cen Rakouska, Holandska, Maďarska, NDR a Jugoslávie.

K tomu přidal 4., 5. a 7. místo v nejslavnějším a nejtěžším závodě světa Tourist Trophy na ostrově Man, odkud si jako první Československý závodník odvezl za svá umístění stříbrné repliky.

I když se továrna ČZ zúčastnila jen několika závodů mistrovství světa, skončil ve třídách 125ccm a 250ccm na celkovém 10.,11.,12. a 20.místě.

Na domácích okruzích vybojoval v letech 1955 – 1960 tituly mistra republiky ve třídách 125, 175 a 250ccm. Za dosažené výsledky na domácích a evropských okruzích mu byl jako prvnímu motoristickému sportovci v Československu udělen titul „mistr sportu" a později i titul „zasloužilý mistr sportu".

Svůj poslední závod jel na námi pořádaných závodech O zlatý kahanec na Těrlickém okruhu v roce 1967, informuje rabamotosport.cz.

Při jeho dvojnásobném vítězství na Velké ceně Československa v Brně na stupně vítězů po jeho levici vystoupil i mladší bratr Oldřich, který pro továrnu JAWA dosáhl rovněž významných úspěchů na závodních okruzích.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama