Při velikonočních nehodách letos přišli o život čtyři lidé

Při dopravních nehodách o prodlouženém velikonočním víkendu přišli letos v Česku o život čtyři lidé - dva řidiči osobních automobilů, jeden spolujezdec a jeden motocyklista. Jeden člověk zemřel v pátek, další v neděli, dvě smrtelné nehody se staly v pondělí. Loni bylo obětí od Velkého pátku do Velikonočního pondělí pět. Vyplývá to z údajů, které dnes ráno poskytl ČTK ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Ilustrační foto

Dopravní policisté zaznamenali během čtyř volných dnů přes 700 nehod. Loni jich bylo o zhruba 200 méně, tehdy ale byl kvůli epidemii koronaviru významně omezený volný pohyb lidí.

První úmrtí při nehodě zaznamenali policisté o letošních Velikonocích v pátek večer na Strakonicku. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního auta tam zřejmě v důsledku vysoké rychlosti vyjel ze silnice na pole, kde se auto přetočilo a skončilo na střeše. Cizinec při nehodě vypadl z vozu ven a na místě zemřel. Druhou obětí prodlouženého víkendu se v neděli odpoledne stal motocyklista. Muž nezvládl průjezd zatáčkou u Rabyně na Benešovsku a narazil do svodidel.

Dvě tragické nehody evidují policisté v pondělí - u Citonic na Znojemsku řidič osobního automobilu nepřizpůsobil rychlost při průjezdu zatáčkou, vjel do protisměru, kde se střetl s dalšími dvěma automobily. Kolizi nepřežil spolujezdec pravděpodobného viníka. Zemřel i řidič osobního vozu v okrese Pardubice, který po vyjetí ze zatáčky dostal smyk, vyjel mimo vozovku, kde narazil do oplocení a stromů.

Kromě nehod se smrtelnými následky se o letošních svátcích stalo i několik havárií s vyšším počtem zraněných. V neděli se tři lidé zranili při střetu dvou osobních vozidel v Příboře na Novojičínsku a čtyři vážná zranění si vyžádala nehoda dvou aut na dálnici D6 na Lounsku. Celkem se při velikonočních nehodách zranilo 167 lidí a vznikla škoda přesahující 42 milionů korun.

ON-LINE 89. den války: Ruská armáda chce podniknout útok na Slovjansk

23.05.2022 08:50 Rusko na Ukrajině soustředí své síly u východoukrajinského Severodoněcku, od Izjumu chystá další…

Ukrajinský soud odsoudil ruského vojáka za zastřelení civilisty na doživotí

23.05.2022 12:36 Ukrajinský soud dnes odsoudil na doživotí ruského vojáka za zastřelení neozbrojeného civilisty,…

Na Ukrajině byly zřejmě nasazeny proti ruským okupantům i raketomety z…

22.05.2022 22:07 České raketomety RM-70 byly již nasazeny do bojů proti ruským invazním silám, které napadly…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Počasí bude mít tento týden do tropů daleko. Ochlazení s sebou přinese déšť

23.05.2022 06:30 Letní teploty z minulého týdne se v tom nadcházejícím opakovat nebudou. Ochladí se a v některých…

Související:

Právě se děje

reklama