Smartwings začnou od června nově létat z Prahy do Londýna

Letecký dopravce Smartwings bude nově létat z Prahy do Londýna. Nová linka začne fungovat 3. června a v provozu bude čtyřikrát týdně. Ještě předtím obnoví další linky na Kanárské ostrovy. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Smartwings spolu s dceřinými ČSA plánují během letní sezony létat do 77 destinací.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Nová pravidelná linka do Londýna bude směřovat na letiště Heathrow. Létat bude vždy ve čtvrtek, pátek, neděli a pondělí, a to v různých časech. Letenky jsou podle dopravce už v prodeji.

Londýn byl před koronavirovou krizí nejvytíženější destinací letů z pražského letiště. V současnosti tam zatím létá pouze Ryanair.

Vedle toho Smartwings připravují obnovení dalších linek. Tuto středu dopravce obnoví spojení z Prahy na kanárský ostrov Lanzarote. Linka bude fungovat jednou týdně ve středu, od července pak každé úterý. Jde o čtvrtý z Kanárských ostrovů, kam Smartwings nabízejí pravidelné lety, každý týden aerolinky na ostrovy vypraví šest letů.

Během letní sezony, která potrvá až do října, plánují aerolinky společně s dceřinými ČSA z českých letišť pravidelné lety do celkem 77 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Tunisku, SAE, Kapverdách, Nizozemsku, Švédsku, Dánsku, Rusku, Maltě, Ukrajině, Velké Británii či Islandu. Obnovování linek ovšem bude záviset na vývoji pandemie koronaviru. Další lety dopravci plánují ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Smartwings i ČSA se kvůli koronavirové krizi a rušení letů ocitly v ekonomických problémech. Smartwings nyní čerpají úvěr od čtyř bank za dvě miliardy korun. Celkově financování dopravce přesáhne sedm miliard korun, další peníze by měli zajistit čeští akcionáři, podpora leasingových firem a restrukturalizace. Dluhy firmy jsou okolo 6,6 miliardy korun.

Na půjčku naopak nedosáhly dceřiné ČSA, které jsou nyní v úpadku. Ten na ně uvalil soud po jejich vlastním návrhu. Společnost eviduje nesplacené pohledávky za přibližně 1,8 miliardy korun, z toho miliardu v rámci neproplacených nebo nevyužitých letenek cestujících a zbytek pak společnost dluží dodavatelům. Podle firmy je cílem reorganizace společnosti s cílem její záchrany. ČSA i přes úpadek nadále létají.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Air France musela opět rušit lety do Moskvy, nedostala povolení od úřadů

31.05.2021 16:12 Francouzské aerolinky Air France musely znovu zrušit lety z Paříže do Moskvy a zpět, plánované na…

Smartwings podaly u insolvenčního soudu návrh na soudní reorganizaci ČSA

28.05.2021 18:25 Letecká společnost Smartwings podala u insolvenčního soudu návrh na soudní reorganizaci své dceřiné…

Boeing zastavil dodávky svých letadel 787 Dreamliner

28.05.2021 15:47 Americký výrobce letecké techniky Boeing zastavil dodávky svých letadel 787 Dreamliner. S odvoláním…

RegioJet dnes odstartuje vlakové spojení do Chorvatska. Do Splitu je…

28.05.2021 08:14 Z pražského hlavního nádraží dnes odpoledne vyjede první vlakový spoj RegioJet do Chorvatska.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama