Provoz mezi hlavním nádražím a Smíchovem v Praze opět funguje

Praha - Provoz mezi pražským Hlavním nádražím a Smíchovem na trase z Prahy do Berouna byl dnes odpoledne opět obnoven. Výpadek zapřičinila středeční srážka rychlíku Českých drah (ČD) s pracovním strojem v Praze na Vyšehradě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zhruba od čtvrtečních 19:00 tam začaly vlaky jezdit po jedné koleji. Náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera ČTK řekl, že za havárii mohlo s největší pravděpodobností selhání lidského faktoru.

Nehoda se stala ve středu okolo 22:00 na vyloučené koleji, kde se prováděly stavební práce. Po srážce vykolejila lokomotiva rychlíku. Zraněn byl strojvůdce rychlíku, skončil v nemocnici.

Podle Kučery je za havárií podle všeho lidské selhání. "Nemáme ani sebemenší náznaky, že by tam selhalo zabezpečovací zařízení," řekl. Ještě je podle něj teoretická možnost, že něco odhalí technická prověrka vlaku, ale nepředpokládá, že by souprava nebrzdila. "Prostě chlapi s tím pracovním strojem stáli jinde, než měli stát," uvedl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Bouřka na několik hodin zastavila posázavský pacifik. Na trať se sesunul…

03.09.2018 17:35 Aktualizováno Ledeč nad Sázavou - Železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi, na niž se po bouřce v…

V pražské Libni srazil vlak člověka, provoz na trati hodinu a půl stál

29.08.2018 10:01 Aktualizováno Praha - Provoz na trati z pražského Masarykova nádraží přes Vysočany byl dnes ráno na hodinu a půl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama