ČD obnovují provoz, vrací se elektrické soupravy. Vyhráno ale ještě není

Praha - Obnovování provozu na elektrifikovaných tratích postoupilo po poledni rychlým tempem, elektrické lokomotivy se vrací na páteřní koridory. To ovšem neznamená, že problémy skončily.

Ilustrační foto

Bez omezení se jezdí na trase z Prahy do Plzně, z Prahy do Děčína a do Českých Budějovic. Zprovozněné jsou obě tratě z Prahy na Brno přes Havlíčkův Brod i přes Českou Třebovou. "Po poledni se totiž podařilo zprovoznit pro elektrické soupravy železniční uzel v České Třebové," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

České dráhy oznámily, že během odpoledne obnoví provoz elektrických spojů na všech dálkových linkách. I na lince mezi Prahou, Olomoucí a Ostravou by mohly vlaky tažené elektrickými lokomotivami po 16:00 začít nahrazovat deiselové soupravy, které dosud nouzově zajišťují provoz.

Přes noc rovněž dopravce předpokládá obnovení provozu nočních vlaků z Prahy do Košic a rovněž vlaků, které spojují Českou republiku s Budapeští, Vídní, Varšavou a Berlínem.

Kolem poledne se podle Českých drah podařilo zprovoznit všechny pražské příměstské linky, na které vyjely elektrické soupravy City Elefant. Ty postupně začínají zahušťovat dopravu na všech páteřních linkách ve směru Lysá nad Labem - Kolín, Český Brod - Kolín, Benešov u Prahy a Beroun. Do Kralup nad Vltavou jezdily elektrické soupravy již včera.

Otevření tratí ale neznamená automaticky obnovení spojů v plném počtu, upozornila správa železnic.

Praha - Česká Třebová - Břeclav a zpět:

Jedou vlaky EC 71, EC 271, EC 273, EC 277 // EC 78, EC 176, EC 378;všechny vlaky EC, IC v úseku Praha - Č.Třebová a zpět mimořádně staví ve stanicích Praha-Libeň, Přelouč, Choceň, Ústí nad Orlicí;

Rychlíky relace Praha - Svitavy - Brno jsou vedeny pouze v úseku Brno hl.n. - Svitavy - počínaje vlaky R 874 / R 863 (v úseku Svitavy - Praha hl.n. jsou odřeknuty).

Praha - Česká Třebová - Bohumín/Horní Lideč a zpět:

Jedou vlaky EC 123, EC 143, EC 145 // R 442, EC 152, IC 540, IC 542, IC 550 pouze v úseku Otrokovice - Praha, IC 560 jede motorovou jednotkou pouze v úseku Veselí n/M. - Olomouc hl.n.

Všechny vlaky EC, IC v úseku Praha - Č.Třebová a zpět mimořádně staví ve stanicích Praha-Libeň, Přelouč, Choceň, Ústí nad Orlicí

Praha - Hradec Králové hl.n. a zpět:

Jedou vlaky R 950, 934 // R 921, R 923.

Bohumín - Brno a zpět:

Jedou vlaky R 826 // R 823, R 827.

Břeclav - Bohumín a zpět:

Nejedou vlaky EC 101, IC 531.

Praha - Plzeň a zpět:

Jedou všechny rychlíky.

Praha - České Budějovice a zpět:

Jedou všechny rychlíky, kromě R 633.

Témata: Vlaky | kalamita

Související:

Právě se děje