ČD obnovují provoz, vrací se elektrické soupravy. Vyhráno ale ještě není

Praha - Obnovování provozu na elektrifikovaných tratích postoupilo po poledni rychlým tempem, elektrické lokomotivy se vrací na páteřní koridory. To ovšem neznamená, že problémy skončily.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Bez omezení se jezdí na trase z Prahy do Plzně, z Prahy do Děčína a do Českých Budějovic. Zprovozněné jsou obě tratě z Prahy na Brno přes Havlíčkův Brod i přes Českou Třebovou. "Po poledni se totiž podařilo zprovoznit pro elektrické soupravy železniční uzel v České Třebové," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

České dráhy oznámily, že během odpoledne obnoví provoz elektrických spojů na všech dálkových linkách. I na lince mezi Prahou, Olomoucí a Ostravou by mohly vlaky tažené elektrickými lokomotivami po 16:00 začít nahrazovat deiselové soupravy, které dosud nouzově zajišťují provoz.

Přes noc rovněž dopravce předpokládá obnovení provozu nočních vlaků z Prahy do Košic a rovněž vlaků, které spojují Českou republiku s Budapeští, Vídní, Varšavou a Berlínem.

Kolem poledne se podle Českých drah podařilo zprovoznit všechny pražské příměstské linky, na které vyjely elektrické soupravy City Elefant. Ty postupně začínají zahušťovat dopravu na všech páteřních linkách ve směru Lysá nad Labem - Kolín, Český Brod - Kolín, Benešov u Prahy a Beroun. Do Kralup nad Vltavou jezdily elektrické soupravy již včera.

Otevření tratí ale neznamená automaticky obnovení spojů v plném počtu, upozornila správa železnic.

Praha - Česká Třebová - Břeclav a zpět:

Jedou vlaky EC 71, EC 271, EC 273, EC 277 // EC 78, EC 176, EC 378;všechny vlaky EC, IC v úseku Praha - Č.Třebová a zpět mimořádně staví ve stanicích Praha-Libeň, Přelouč, Choceň, Ústí nad Orlicí;

Rychlíky relace Praha - Svitavy - Brno jsou vedeny pouze v úseku Brno hl.n. - Svitavy - počínaje vlaky R 874 / R 863 (v úseku Svitavy - Praha hl.n. jsou odřeknuty).

Praha - Česká Třebová - Bohumín/Horní Lideč a zpět:

Jedou vlaky EC 123, EC 143, EC 145 // R 442, EC 152, IC 540, IC 542, IC 550 pouze v úseku Otrokovice - Praha, IC 560 jede motorovou jednotkou pouze v úseku Veselí n/M. - Olomouc hl.n.

Všechny vlaky EC, IC v úseku Praha - Č.Třebová a zpět mimořádně staví ve stanicích Praha-Libeň, Přelouč, Choceň, Ústí nad Orlicí

Praha - Hradec Králové hl.n. a zpět:

Jedou vlaky R 950, 934 // R 921, R 923.

Bohumín - Brno a zpět:

Jedou vlaky R 826 // R 823, R 827.

Břeclav - Bohumín a zpět:

Nejedou vlaky EC 101, IC 531.

Praha - Plzeň a zpět:

Jedou všechny rychlíky.

Praha - České Budějovice a zpět:

Jedou všechny rychlíky, kromě R 633.

Témata: Vlaky | kalamita
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Bouřka na několik hodin zastavila posázavský pacifik. Na trať se sesunul…

03.09.2018 17:35 Aktualizováno Ledeč nad Sázavou - Železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi, na niž se po bouřce v…

V pražské Libni srazil vlak člověka, provoz na trati hodinu a půl stál

29.08.2018 10:01 Aktualizováno Praha - Provoz na trati z pražského Masarykova nádraží přes Vysočany byl dnes ráno na hodinu a půl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama