RegioJet i Leo Express ruší kvůli námraze spoje

Brno - Soukromí železniční dopravci RegioJet a Leo Express ruší vlaky kvůli přetrvávajícím problémům s námrazou na koridoru z Prahy do Ostravy i dnes. Leo Express si pronajal čtyři autobusy, které vozí lidi mezi jeho zastávkami. Lidé, kteří chtějí cestovat s RegioJetem, mohou využít pravidelných spojů Student Agency.

Ilustrační foto

Oba dva vyzývají cestující, aby cestu vlakem odložili, pokud to jde. Lidem ze zrušených spojů i z těch, které v neděli uvízly na cestě, společnosti vrací celé jízdné, Leo Express navíc nabízí dobití poloviny jízdného na kredit.

Leo Express zrušil všechny spoje do dnešního poledne a jezdí z Prahy do Ostravy a opačně autobusem zhruba ve dvouhodinových intervalech. "Jízdenku si lze koupit přímo v autobuse. V úterý odpoledne už byl zájem cestujících velký," uvedla mluvčí Petra Valentová. Po obědě by se vlaky rozjely jen v případě zlepšení situace, jinak bude pokračovat stávající režim.

RegioJet si v úterý půjčil dvouvozovou motorovou soupravu od společnosti Arriva. "Má kapacitu 140 míst, ale bereme lidi i na stání," sdělila mluvčí Petra Nováková. Z Prahy vyjede na vlaku v 9:44 a ve 14:24 zpět z Havířova. Některé spoje vyjedou také a v úseku Praha - Suchdol nad Odrou je potáhne motorová lokomotiva, předpokládá se zpoždění 20 minut kvůli přepřahu a nižší rychlosti lokomotivy. Jde o spoje s odjezdem z Prahy v 11:44, 15:44 a 17:44. V opačném směru jde o spoje s odjezdem z Havířova ve 12:24 (vlak z Košic) a 16:24.

Témata: Leo Express | regiojet

Související:

Právě se děje