RegioJet i Leo Express ruší kvůli námraze spoje

Brno - Soukromí železniční dopravci RegioJet a Leo Express ruší vlaky kvůli přetrvávajícím problémům s námrazou na koridoru z Prahy do Ostravy i dnes. Leo Express si pronajal čtyři autobusy, které vozí lidi mezi jeho zastávkami. Lidé, kteří chtějí cestovat s RegioJetem, mohou využít pravidelných spojů Student Agency.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Oba dva vyzývají cestující, aby cestu vlakem odložili, pokud to jde. Lidem ze zrušených spojů i z těch, které v neděli uvízly na cestě, společnosti vrací celé jízdné, Leo Express navíc nabízí dobití poloviny jízdného na kredit.

Leo Express zrušil všechny spoje do dnešního poledne a jezdí z Prahy do Ostravy a opačně autobusem zhruba ve dvouhodinových intervalech. "Jízdenku si lze koupit přímo v autobuse. V úterý odpoledne už byl zájem cestujících velký," uvedla mluvčí Petra Valentová. Po obědě by se vlaky rozjely jen v případě zlepšení situace, jinak bude pokračovat stávající režim.

RegioJet si v úterý půjčil dvouvozovou motorovou soupravu od společnosti Arriva. "Má kapacitu 140 míst, ale bereme lidi i na stání," sdělila mluvčí Petra Nováková. Z Prahy vyjede na vlaku v 9:44 a ve 14:24 zpět z Havířova. Některé spoje vyjedou také a v úseku Praha - Suchdol nad Odrou je potáhne motorová lokomotiva, předpokládá se zpoždění 20 minut kvůli přepřahu a nižší rychlosti lokomotivy. Jde o spoje s odjezdem z Prahy v 11:44, 15:44 a 17:44. V opačném směru jde o spoje s odjezdem z Havířova ve 12:24 (vlak z Košic) a 16:24.

Témata: Leo Express | regiojet
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Bouřka na několik hodin zastavila posázavský pacifik. Na trať se sesunul…

03.09.2018 17:35 Aktualizováno Ledeč nad Sázavou - Železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi, na niž se po bouřce v…

V pražské Libni srazil vlak člověka, provoz na trati hodinu a půl stál

29.08.2018 10:01 Aktualizováno Praha - Provoz na trati z pražského Masarykova nádraží přes Vysočany byl dnes ráno na hodinu a půl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama