Pendolino je rozsekané, na trase do Košic budou jezdit vlaky EC/IC

Praha - České dráhy (ČD) mají celkem k dispozici sedm vlaků Pendolino. Jedna souprava je nyní na opravě a další je po včerejší tragické nehodě ve Studénce poškozena. ČD tak musí dočasně nasadit vlaky využívané pro spojení typu EuroCity a InterCity.

U Studénky na Novojičínsku došlo ve středu 22.7.2015 před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala dva lidské životy.
doporučujeme

Souprava poškozená srážkou ve Studénce je zatím odtažena do Bohumína, odkud bude po nezbytném prošetření přemístěna do domovského depa v Praze.

"Tyto odborné expertizy budou probíhat v příštích dnech a týdnech, a následné rozhodnutí o budoucnosti jednotky lze tedy očekávat nejdříve v horizontu několika týdnů," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

České dráhy vlastní sedm souprav Pendolino. Běžně jich využívají šest, jedna je záložní a využívá se zpravidla jako náhrada při plánovaných údržbách zbylých souprav. "V současné době probíhá právě taková údržba na jedné jednotce. Jedná se o plánovanou údržbu vyššího rozsahu, tzv. vyvazovací opravu, proto je dočasně k dispozici po včerejší nehodě pouze pět jednotek," odůvodnil potřebu místo havarované soupravy zařadit jiný typ vlaku.

Rozhodnutí nahradit pendolino právě na trase Praha-Košice-Praha dráhy vysvětlily tím, že to u tohoto spoje bude mít nejmenší dopad na cestující. "Na vybraných spojích je možné provozovat náhradní soupravu bez většího vlivu na přesnost spojení i po dobu několika týdnů," upřesnil Šťáhlavský a doplnil, že náhradní souprava nabízí komfort vlaků EC/IC jako klimatizace a elektrické zásuvky, cestující naopak musí oželet některé nadstandardní služby jako připojení wi-fi nebo palubní internetový zábavný portál.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama