Studénkou už jezdí vlaky po všech kolejích, rychlost je ale omezena

Praha - Provoz nádraží ve Studénce se po středeční vážné nehodě pendolina podařilo obnovit, vlaky už mohou jezdit po všech čtyřech kolejích. Kvůli stavebním pracím dnes bude částečně, podle aktuální potřeby, omezován provoz na jednotlivých kolejích.

U Studénky na Novojičínsku došlo ve středu 22.7.2015 před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala dva lidské životy.
doporučujeme

Ve zhruba kilometrovém úseku, v němž pokračují opravy tratě či nástupišť, ale strojvůdci musejí jezdit rychlostí zhruba 40 kilometrů v hodině. Po projetí místem nehody poté pokračují plnou rychlostí, řekl dnes mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

Ještě ve středu večer technici zprovoznili jednu kolej na frekventované trati spojující Ostravu a Prahu, později i druhou. Ve čtvrtek večer začaly vlaky jezdit i na obou hlavních kolejích.

"Pohybuje se tam velký počet lidí, je potřeba tam mít techniky a není možné, aby každé tři minuty od práce odskakovali kvůli tomu, že tam projede vlak," vysvětlil Ptačinský částečné omezování provozu.

Vlaky SuperCity 241/240 Praha – Košice a zpět jsou od 23. 7. do 31. 8. 2015 z důvodu nehody, při které byla poškozena jednotka Pendolino naší společnosti, po tuto přechodnou dobu vedeny jako vlaky vyšší kvality EuroCity a místo elektrické jednotky řady 680 je nasazována náhradní souprava složená z modernizovaných klimatizovaných vozů klasické stavby.

Ve vlaku je řazen vůz 1. třídy, restaurační vůz a vozy 2. třídy (ve voze č. 6 jsou vyhrazeny oddíly č. 8 a 9 pro cestující s dětmi do 10 let, oddíl č. 10 je služební). Ve vlaku je umožněna přeprava kol na základě povinné rezervace místa pro kolo ve vozech č. 4 a 5. "Z důvodu řazení náhradní soupravy není v těchto vlacích umožněna přeprava cestujících na vozíku. Zároveň není k dispozici tichý oddíl, palubní portál a není garantována služba bezdrátového připojení k internetu. Denní tisk a jeden studený nápoj (balená voda) budou cestujícím k dispozici zdarma v 1. i ve 2. třídě," uvedl web cd.cz.

Pro vnitrostátní přepravu v úseku Praha hl. n. - Český Těšín je přeprava cestujících umožněna bez povinné rezervace, avšak do obou uvedených vlaků doporučujeme z důvodu garance místa k sezení místenku zakoupit. V mezinárodní přepravě a ve vnitrostátní přepravě na Slovensku zůstávají oba vlaky povinně místenkové.

Všichni cestující, kteří si zakoupili místenku pro mezinárodní úsek, obdrží od vlakového doprovodu ve vlaku voucher v hodnotě 90 Kč. Cestující s místenkou pro cestu pouze na území ČR obdrží voucher v hodnotě 30 Kč. Tento voucher lze uplatnit k nákupu služeb ČD.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama