Pendolino srazilo a usmrtilo dvě osoby. Oběti nebylo možno na místě identifikovat

Olomouc - Pendolino na hlavním železničním koridoru Praha-Ostrava srazilo dva lidi, zemřeli na místě. Nehoda se stala ve čtvrtek ve 21:39 u Zábřehu na Šumpersku.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle mluvčího záchranné služby Olomouckého kraje Pavla Vysloužila se nehoda stala 200 metrů od železniční stanice Zábřeh. "Posádka zábřežské záchranné služby už nemohla sraženým nijak pomoci. Těla byla v takovém stavu, že oběti nebylo možno na místě identifikovat," uvedl mluvčí.

"Vlak jedoucí z Prahy do Bohumína se střetl s dvěma osobami, na místě zemřely. Nehoda se stala v místech veřejně nepřístupném, ti lidé tam neměli ze zákona co dělat," řekl Martin Drápal z Drážní inspekce. Doprava na trati byla podle něj obnovena dnes v 01:40. Podle Radky Pistoriusové z Českých drah byla zastavena doprava v úseku mezi Zábřehem a Lukavicemi v obou směrech, lidé z Pendolina přestoupili do autobusů.

Podle policejního mluvčího Josefa Bednaříka strojvedoucí uvedl, že viděl před vlakem dva lidi. Přebíhali z levé strany kolejí na pravou. "V daný okamžik uvedl v činnost rychlobrzdu a vlak po ujetí 857 metrů zastavil. Na místě bylo zjištěno, že dvě osoby utrpěly devastující zranění neslučitelné se životem," řekl ČTK policejní mluvčí.

Témata: Nehody vlaků
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama