Záběry srážky pendolina s kamionem unikly na internet

Studénka - Unikátní záběry ze srážky pendolina s polským kamionem se po dvou měsících od nehody objevily na internetu. Pocházejí z kamer na nástupišti ve Sudénce. Někdo je natočil pravděpodobně na mobilní telefon z monitoru. Správa železniční dopravní cesty tvrdí, že mohou být její, ale sama je nezveřejnila, protože patří k důkazním materiálům. Vyšetřování nehody totiž ještě neskončilo.

U Studénky na Novojičínsku došlo ve středu 22.7.2015 před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala tři lidské životy.
doporučujeme

Dosud neznámé záběry, které zveřejnil web svobodneforum.cz, ukazují nástupiště ve Studénce při tragické nehodě. V pravém horním rohu se po několika vteřinách objeví desítky metrů vysoký sloup prachu a trosek jako při výbuchu bomby. Právě to je okamžik, kdy vlak naráží do polského kamionu, který zastavil na přejezdu.

Čtyři sta tun těžký vlak proletěl kamionem rychlostí 142 km/h a zastavil se až po téměř půl minutě. Ujel přitom půl kilometru. I tyto doposud nezveřejněné záběry ukazují, jak fatální takové nehody jsou. Pro vyšetřování mohou být klíčové.

Zdroj: YouTube

"Vyšetřování okolností události i nadále pokračuje. Jsou realizovány výslechy zúčastněných osob a do současnosti nemáme k dispozici závěry soudních znalců," komentovala průběh vyšetřování televizi Nova mluvčí moravskoslezských policistů Gabriela Holčáková.

Jak dlouho bude vyšetřování nehody pokračovat, se nedá odhadnout. První odhady škod překračovaly 157 milionů korun. Srážku nepřežili tři lidé a 17 bylo těžce zraněno. Strojvedoucí pendolina Jan Černý, kterému se podařilo zmírnit následky havárie, přišel o levou nohu. Druhou mu lékaři museli operovat.

"V této chvíli nemáme svolení pacienta poskytovat o jeho zdravotním stavu jakékoliv informace," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Lukáš Matýsek.

Na podporu strojvedoucího se vybralo už téměř tři a půl milionu korun. české dráhy pak vyplatily pozůstalým a zraněným přes 2 miliony.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama