Na železnici v Praze by mohl vstoupit konkurenční Leo Express

Praha - Na železnici v Praze by se brzy mohla dostat konkurence. O trať z Roztok přes Libeň do Hostivaře projevila zájem firma Leo Express. V metropoli jezdí zhruba 15 železničních linek, většinu provozují České dráhy, pouze jednu z Masarykova nádraží do Čakovic Klub Železničních cestovatelů.

Leo Express
doporučujeme

"Myslím si, že konkurence by byla ve prospěch cestujících," uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Leo Express by prý cestujícím mimo jiné nabídl lepší komfort při cestování s jízdním kolem. V Hostivaři by navíc vznikl nový přestupní uzel. "V tuto chvíli vše projednáváme a bližší informace nemohu říct," doplnil.

České dráhy se k jednáním nechtěly vyjadřovat. "Praha má svrchované právo jednat s kýmkoliv a není na místě, aby to České dráhy jakkoliv komentovaly," řekl mluvčí ČD Radek Joklík.

Soukromá firma Leo Express začala na české železnici podnikat v listopadu 2012. Od té doby prodělala zhruba 360 milionů korun. Ztrátové hospodaření klade za vinu zejména konkurenci státních Českých drah, se kterými soupeří na nedotované trati mezi Prahou a Ostravou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama