U Jihlavy vykolejily dva vagóny, vlak je táhl ještě několik kilometrů

Jihlava - Ve čtvrtek ráno vykolejily dva vagóny nákladního vlaku poblíž Jihlavy. Provoz v úseku Jihlava a Havlíčkův Brod musel být přerušen, výluka bude platná celý dnešní den. V daném úseku zajišťují dopravu autobusy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jen několik stovek metrů od hlavního nádraží v Jihlavě vykolejily dva nákladní vagóny plné cementu. Jeden z vagónu vykolejil úplně a převrátil se, druhý vykolejil jen částečně. Strojvedoucí si problémů všiml až po několika kilometrech.

Vagóny díky dlouhé jízdě mimo koleje poškodily trať v délce přibližně dvou kilometrů, škody tak půjdou do miliónů. Než se podaří vrátit vlak na koleje, bude provoz v daném úseku zajišťovat náhradní autobusová doprava.

Podle prvních průzkumů za vykolejením stojí technická závada na jednom z vagónů. V současné chvíli se čeká na příjezd speciálního vyprošťovacího vlaku z Brna.

Dostat vagóny plné cementu vážící 80 tun zabere pravděpodobně celý den. Výluka je platná do půlnoci. Aktuální informace o výluce a náhradní dopravě najdete na stránkách Českých drah.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Bouřka na několik hodin zastavila posázavský pacifik. Na trať se sesunul…

03.09.2018 17:35 Aktualizováno Ledeč nad Sázavou - Železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi, na niž se po bouřce v…

V pražské Libni srazil vlak člověka, provoz na trati hodinu a půl stál

29.08.2018 10:01 Aktualizováno Praha - Provoz na trati z pražského Masarykova nádraží přes Vysočany byl dnes ráno na hodinu a půl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama