Pozor: Od neděle platí letní změna jízdního řádu na železnici

Praha - České dráhy (ČD) připravily od 12. června 2016 řadu změn v jízdních řádech. Změny se týkají prakticky všech krajů České republiky. Dráhy také chystají rozšíření služeb a posílení spojů při konání různých akcí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jen minimální změny udělaly České dráhy v dálkové dopravě. Na trase Nový Bor - Rumburk bude jezdit jeden pár vlaků denně navíc. Na trase Praha - Česká Třebová - Brno budou od 12. června nasazeny moderní vlaky InterPanter, které jsou uzpůsobeny pro přepravu lidí na invalidních vozících a jsou vybaveny Wi-Fi připojením na internet a elektrickými zásuvkami. Na Národní den železnic 24. září 2016 vyjede speciální vlak railjet na trase Praha - Cheb a zpět.

V regionální dopravě nedošlo k žádným změnám v Karlovarském kraji a v kraji Vysočina. Ve Středočeském kraji posílí ČD spoje pro školáky na trati Olbramovice - Sedlčany.

V Královéhradeckém kraji pojedou spěšné vlaky mezi Náchodem a Broumovem v sobotu celoročně. Studenti střední školy v Holicích budou moci nově jezdit z Pardubic přímým spojem. Další podobnou změnu v Pardubickém kraji chystá ČD pro studenty z Chocně, které bude do Vysokého Mýta vozit nový speciální vlak.

V Libereckém kraji pojede osobní vlak mezi Bílým Potokem pod Smrkem a Raspenavou přes prázdniny každou sobotu večer. Na žádost Libereckého i Ústeckého kraje dojde k posílení dopravy mezi Rumburkem a Novým Borem o jeden pár rychlíků denně.

Večerní vlak mezi Plzní hl. n. a Nepomukem bude nově jezdit každý den. V Jihočeském kraji plánují České dráhy několik nostalgických spojů, na kterých budou jezdit staré parní lokomotivy. Pravidelně se budou moci nadšenci svést těmito starými vlaky v rámci akce "Parní léto na Šumavě" z Polné na Šumavě do Volar a zpět. ČD bude také zajišťovat dopravu do Olympijského parku v Lipně nad Vltavou.

Železniční dopravu v Jihomoravském kraji ovlivní uzavírky. Na Brněnském hlavním nádraží budou rekonstruována 2 nástupiště, kvůli kterým dojde ke snížení počtu spojů. Kvůli uzavírce silnice č. I/43 u Kuřimi však dojde k posílení železniční dopravy. V Moravskoslezském kraji chystají ČD posílení spojů při festivalu Colours of Ostrava (15. - 18. července) a při Dnech NATO (17. a 18. září).

Na žádost Olomouckého kraje budou na sebe navázány vlaky z Přerova a Valašského Meziříčí v Hranicích na Moravě. Na žádost slovenské strany nově nebude ve Zlínském kraji jezdit ranní víkendový vlak mezi Horní Lidčí a Púchovem.

Témata: železnice | Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Bouřka na několik hodin zastavila posázavský pacifik. Na trať se sesunul…

03.09.2018 17:35 Aktualizováno Ledeč nad Sázavou - Železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi, na niž se po bouřce v…

V pražské Libni srazil vlak člověka, provoz na trati hodinu a půl stál

29.08.2018 10:01 Aktualizováno Praha - Provoz na trati z pražského Masarykova nádraží přes Vysočany byl dnes ráno na hodinu a půl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama