České dráhy lákají cestující, zlevňují některé jízdenky

PRAHA - České dráhy (ČD) chtějí zvýšit tržby z prodeje jízdenek, na některých trasách proto zavádějí zvýhodněné ceny. Dráhy o tom informovaly ve středu.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

České dráhy tak prodlouží pilotní akční jízdné ČD TIP na mezistátních linkách do Vídně až do konce června, stejnou slevovou akci pak zavedou v červenci i na lince do Berlína. Zpáteční zvýhodněná jízdenka na obou linkách bude stát 19 eur.

Prodejem těchto mimořádně výhodných akčních jízdenek chtějí České dráhy naplnit volnou kapacitu ve vybraných spojích, přilákat do vlaků nové cestující a zvýšit své tržby.

„Po zkušenostech s prvními ČD TIPy si troufám říct, že dokážeme díky těmto jízdenkám ještě do konce roku utržit přes milion korun. Samotné vytvoření internetové aplikace se již zaplatilo a náklady s prodejem nových ČD TIPů jsou prakticky nulové,“ vysvětlil Robert Černý, ředitel Odboru koncepce a obchodu osobní dopravy ČD.

„Je to jedna z cest, jak zlepšit ekonomiku vlaků SuperCity a dalších spojů. Průzkum nám potvrdil, že díky ČD TIPům s námi cestovali úplně noví zákazníci a prodej generoval dodatečné tržby, když si lidé po vyprodání ČD TIPů dokupovali standardní jízdenky,“ doplnil Aleš Ondrůj, výkonný ředitel úseku pro marketing a komunikaci.

Jízdenky ČD TIP se prodávají jako zpáteční, na konkrétní termín a konkrétní spoje. Lze je koupit pouze na eShopu Českých drah.

Dráhy spustily pilotní akční jízdné ČD TIP na lince Praha-Vídeň letos v dubnu, lístky byly během pár minut vyprodány. Nové ČD TIPy si mohou cestující objednávat od 18. do 24. května nebo do vyprodání. Jízdenek ČD TIP bude opět omezený počet, na obě linky jich ČD nabídnou 150.

Loading...
Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama