ČD třeste se! Student Agency získala licenci pro vlaky RegioJet

Praha - Drážní úřad vydal licenci na provozování osobní dopravy na železničních kolejích společnosti RegioJet. Ta patří brněnské firmě Student Agency Radima Jančury, který provozuje celorepublikovou síť žlutých autobusů a nyní má ambice prorazit i na koleje.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Získání licence bylo prvním nutným krokem. Jasně jím deklarujeme náš zájem o vstup na železniční dopravní trh," řekl pro server iDNES předseda představenstva společnosti RegioJet Jan Paroubek.

Pro České dráhy je tak Student Agency, respektive její "dcera" RegioJet, i díky spojení a finančnímu jištění velkého francouzského dopravce firmy Keolis novou konkurencí.

Podle iDNESu se obě firmy nyní střetnou v blížícím se výběrovém řízení na provozovatele Jizerskohorské železnice. Soutěž vypsal Liberecký kraj a hraje se o to, kdo bude přepravovat cestující na celkem 1,5 milionu vlakových kilometrů ročně. Což je doposud v regionální dopravě největší kus kolejí v Česku, který má šanci získat jiný dopravce, než prakticky monopolní České dráhy.

Agentuře Mediafax již dříve řekl majitel dopravní společnosti Student Agency Radim Jančura, že chce se žlutými vlaky RegioJet prorazit i na trať Praha - Brno. Pokud s projektem uspěje, utlumí autobusové spoje. Původně se však měly vlaky rozjet pouze na trati Praha - Ostrava.

Témata: student agency
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama