Výluka na hlavním koridoru trvá i dnes, vlaky jezdí jen po jedné koleji

Kolín - Na hlavní železniční trati mezi Kolínem a Velimí dnes budou další omezení dopravy kvůli čtvrtečnímu pádu sloupu trakčního vedení. Pracovníci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na trati do čtvrtečního večera zajistili provizorní provoz a dnes za denního světla chtějí závadu definitivně odstranit, řekl ČTK mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Velký podíl na události měl podle něj zřejmě čtvrteční silný vítr. Přesnou příčinu určí až expertiza, která bude hotova za několik týdnů.

Přidejte svůj názor

Vlaky

"Pravděpodobně na tom měl velký podíl ten včerejší (čtvrteční) silný nárazový vítr. Ve spojení s možnou únavou materiálu došlo k tomu, že tento konkrétní sloup nevydržel. Sloup je teď na expertize, která většinou trvá v řádu týdnů," uvedl Illiaš.

Mluvčí Českých drah Radek Joklík ČTK řekl, že dnes některé dálkové vlaky na Prahu pojedou odklonem přes Lysou nad Labem. Kolem 14:00 začne výluka pro některé regionální vlaky, místo kterých budou cestující do večera vozit autobusy. Lidé musejí počítat se zpožděními.

Mezi Kolínem a Velimí dnes nepojedou vlaky po jedné ze dvou kolejí mezi 9:00 a 19:00. Některé dálkové vlaky směrem na Prahu se proto budou po celý den odklánět přes Lysou nad Labem, cestující by měli očekávat zpoždění mezi 20 a 40 minutami. Od 14:00 v odpolední špičce některé regionální spoje v obou směrech nahradí autobusy. Dálkové vlaky směrem na Moravu pojedou ve své trase, zpožděny mohou být o pět až 15 minut.

Pád trakčního sloupu na obě koleje přerušil provoz na hlavní trati směrem na Moravu ve čtvrtek před polednem. Provoz po jedné traťové koleji ze dvou se obnovil před 16:00, na obou kolem 19:30. "Včera jsme se to snažili uvést alespoň do nějakého provizorního provozu, dokud bylo světlo. Jakmile už vidět není, tak se špatně pracuje," uvedl Illiaš. Dnes by už podle něj měli technici závadu definitivně odstranit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masarykovo nádraží v Praze bylo téměř celý den mimo provoz, nastal chaos

18.11.2018 19:23 Aktualizováno Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

V Praze kolabuje vlaková doprava. 100minutová zpoždění, problémy budou až…

17.11.2018 12:52 Aktualizováno Porucha trakčního vedení ve stanici Praha Vršovice dnes na celé dopoledne omezila železniční…

Vlak na Blanensku usmrtil ženu, rychlíky Praha-Brno nabírají zpoždění

04.11.2018 20:19 Aktualizováno Vlak dnes v podvečer na hlavním tahu mezi Brnem a Prahou zachytil a usmrtil ženu. Neštěstí se stalo…

Vláda chce systém jednotných jízdenek, vyjde na 254 milionů

24.10.2018 14:07 Vláda chce systém jednotných jízdenek na železnici. Jeho zavedení a pětiletý provoz bude stát 254…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama