Nový rychlovlak Pendolino Sprinter přepravil během prvního měsíce provozu přes tisíc cestujících

Praha - Nový rychlovlak Pendolino Sprinter, který České dráhy (ČD) nasadily v polovině června na linku Praha-Ostrava-Třinec, přepravil za první měsíc více než tisíc cestujících. O úspěších nového pátečního spoje informoval v úterý Radek Joklík, mluvčí ČD.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Páteční posilový spoj Pendolino Sprinter spojil poprvé Prahu s Ostravou 12. června.

"Od té doby ho využilo více než tisíc zákazníků Českých drah, 55 procent z nich přitom pokračovalo dál za stanici Ostrava hl.n. Plných 22 procent cestujících míří z Prahy přímo až do Třince," řekl Joklík.

Celková průměrná obsazenost jednoho spoje je zatím více než 200 osob, přičemž druhá třída je většinou vyprodaná. Podle průzkumu ČD navíc neubylo cestujících v jiných pátečních spojích Pendolino. Rychlé a přímé spojení Prahy s Karvinou, Českým Těšínem a Třincem přilákalo do spojů SuperCity nové zákazníky. Ti ve spoji Pendolino Sprinter platí dle průzkumu ČD v průměru jízdné ve výši 436 korun na cestujícího.

"České dráhy proto již nyní počítají s vedením spoje Pendolino Sprinter i v rámci jízdního řádu pro rok 2010," řekl Joklík.

Vlak SC Pendolino Sprinter jezdí jako páteční spoj a z pražského hlavního nádraží odjíždí v 16:23 hodin. Jeho první zastávkou je Ostrava-Svinov, kam dorazí za rekordní dvě hodiny a 57 minut v 19:20. Vlak dále zastavuje ve stanicích Ostrava hl.n. (příj. 19:32), Bohumín (příj. 19:42), Karviná hl.n. (příj. 19:56), Český Těšín (příj. 20:15) a Třinec (příj. 20:25). Trasu z Prahy do Třince Sprinter urazí za čtyři hodiny a dvě minuty

Témata: železnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama