Železničáři: Kamery na přejezdech se vyplatily, bude jich víc

Praha - Ve druhém pololetí letošního roku se objeví na dalších přejezdech kamery, tentokrát o nich ale řidiči nebudou informovaní a s prohřešky se hned ocitnou na webu, řekl ve středu mluvčí Správy dopravní železniční cesty Pavel Halla. Dosud byly kamery na některých přejezdech v Jihomoravském kraji.

Přidejte svůj názor

371

"Vytvoříme síť mobilních přenosných kamer, výstupem bude webová stránka s odpovídajícími informacemi. Bude na nich prezentován on-line přenos z vytipovaných přejezdů," přiblížil Halla.

Na kamerách, které již fungují, se často objevují přestupky i profesionálních řidičů. "I profesionální řidiči vjíždí na přejezd, v době kdy je přejezdové zabezpečovací zařízení v činnosti," upozornil mluvčí.

Aby se řidiči nemohli na kamery připravit a byli opatrnější, nebude SŽDC místa předem zveřejňovat. "Nebudeme říkat v jakých krajích a na jakých přejezdech jsou."

Železničáři přemýšlejí o využívání kamer i na nástupištích.

Systém chce SŽDC posléze financovat i ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). "Usilujeme o to, aby v roce 2012 byla samostatná položka s názvem kamerový systém v rámci SFDI," uzavřel.

Témata: železnice | Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Železniční provoz v Německu se pomalu vrací k normálu, stávka zasáhla 1400…

10.12.2018 16:33 Aktualizováno Železniční provoz v Německu, který výrazně narušila ranní výstražná stávka, se pomalu vrací k…

Stávka Deutsche Bahn omezila desítky vlaků v Česku, potíže mají hlavně…

10.12.2018 15:57 Stávka německých železničářů dnes zastavila nebo zpozdila několik desítek dálkových a regionálních…

Německo ochromila stávka na železnici, má dalekosáhlé dopady i na Česko

10.12.2018 08:23 Aktualizováno V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který vedl i ke…

Masarykovo nádraží v Praze bylo téměř celý den mimo provoz, nastal chaos

18.11.2018 19:23 Aktualizováno Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama