Fejk u ČD perlil: Prázdný hučící vlak za 200 tisíc měsíčně!

Praha - Petr Fejk měl za svého působení u Českých drah i jeden záslužný počin - ale dráhy za něj musí každý měsíc "cvakat" 200 tisíc korun. Pomohl obyvatelům několika domů od hlučného vlaku, který teď jezdí na odstavné nádraží. Informuje o tom iHNed.cz.

Přidejte svůj názor

Petr Fejk
doporučujeme

Fejk jako ombudsman řešil stížnosti cestujících, za což bral pohádkový plat. Obrátili se na něho i obyvatelé domů u nádraží Úvaly u Prahy. Pod okny jim stával odstavený vlak, který hučel a rušil je, tak ho Fejk nechal odtáhnout jinam.

Vlak každodenně přijížděl z Berouna. V půl deváté skončil a až do půl třetí stál na vedlejší koleji. Pak teprve odjížděl. Jenže byl celou dobu v pohotovosti, a tak naplno hučely jeho větráky, což obyvatelům pochopitelně vadilo. Jejich domy stojí jen pár metrů od koleje.

"Stěžovali jsme si, ale dráhy nám řekly, že je vše v pořádku. Tak jsme se obrátili na pana Fejka a ten to začal řešit," cituje iHNed.cz jednoho z místních, pana Josefa Zábranského, který je se současným řešením nadmíru spokojený.

Fejk se osvědčil. Díky němu vlak z nádraží vždy odjede a přejede na odstavné nádraží v Praze. To je vzdálené 27 kilometrů. Po poledni se zase vrací zpět do Úval. Jenže zas takový úspěch to není. Jeden kilometr jízdy vyjde podle iHNed.cz na 200 korun. Za měsíc tak dráhy za přejezdy zaplatí okolo 200 tisíc korun.

Fejk už své působení u ČD nechce komentovat a tiskový mluvčí Petr Šťáhlavský tvrdí, že je to kvůli zvýšení komfortu cestujících. Fejk podle něho jednal správně.

Loading...
Témata: Fejk, Petr
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama