Vykolejil vlak u Ostravy. Sedm zraněných a škoda 10 milionů

Ostrava - Na více než deset milionů korun vyčíslila Drážní inspekce škody na vlaku, který v sobotu večer vykolejil na trati v Ostravě mezi nádražími Svinov a Vítkovice. Agenturu Mediafax o tom informoval mluvčí inspekce Martin Drápal.

Ilustrační fotografie

"Jen na vlaku je škoda 10 milionů korun, dalších 300 tisíc je škoda vzniklá poškozením trati," uvedl Drápal s tím, že nehoda se stala v 19.26, v 0.20 se podařilo obnovit provoz na trati.
 
Jak už agentura Mediafax v sobotu informovala, po nehodě vlaku, který s padesáti cestujícími vykolejil u odbočky na Polanku nad Odrou, záchranáři ošetřili šest cestujících a strojvedoucího vlaku, všichni byli při vědomí a nikdo z nich nebyl bezprostředně ohrožený na životě.


Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hrudníku, břicha a končetiny, jeho stav byl vážný. Spolu s dalšími třemi pacienty ho záchranáři po ošetření transportovali do ostravské fakultní nemocnice. Odvezli tam také osmapadesátiletou ženu se středně těžkým až těžkým zraněním hrudníku a nohy. Lehčí poranění zad utrpěla devětapadesátiletá žena, stejně starý muž má zraněnou nohu. Hospitalizováni zůstali jen dva pacienti, podle mluvčího nemocnice Tomáše Oborného jsou už oba na standardních pokojích.


Sedmatřicetiletou ženu s poraněním zad záchranáři převezli do Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.

 
"Další dva cestující záchranáři ošetřili na místě, jejich stav však nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení," doplnil Humpl.

Záchranáři poskytli pacientům pomoc na nádraží ve Svinově, protože místo havárie bylo pro sanitky nepřístupné. Na nádraží zraněné přepravil náhradní kolejový vůz.


Příčiny havárie vyšetřuje s Drážní inspekcí také Policie ČR. Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové policisté ohledávají místa činu, zajišťují stopy a pořizují fotografickou i topografickou dokumentaci, přítomno je několik kriminalistických techniků i kriminalistů. V noci využili k práci umělého osvětlení.

"Pokračovat budeme také výslechy zúčastněných, pravděpodobně přibereme znalce. Po zjištění základních faktů budou ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro konkrétní trestný čin, dle do současnosti zjištěných informací připadá v úvahu kvalifikace věci jako obecné ohrožení z nedbalosti," uvedla Holčáková.

Hasiči, kteří na místě zasahovali, museli k vykolejenému vlaku dojít 1,5 km pěšky. "Pro zraněné měl nejprve vyjet vlak z Vítkovic, ale kvůli stržené troleji to bylo problematické. Proto nakonec přijel náhradní vůz ze Svinova," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Správa železniční dopravní cesty nyní bude zajišťovat odstranění vykolejeného vlaku. Vlak bude nutné vyprostit s využitím speciální techniky.

Témata: železnice

Související:

Právě se děje

reklama