ČD posílí na Vánoce dálkové spoje o deset tisíc míst

Praha - O více než sedm tisíc míst k sezení posilují České dráhy (ČD) dálkové spoje o vánočních svátcích, další místa jsou k dispozici i k stání. ČD posílí vybrané dálkové spoje na nejvytíženějších relacích hlavně 22. a 23. prosince, informoval agenturu Mediafax v úterý Petr Pošta z tiskového oddělení drah.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Větší kapacitu budou mít spoje také na Štědrý den a druhý svátek vánoční. "Těsně před Štědrým dnem rozšíří posilový expres Hradčany spojení mezi Prahou a Košicemi a větší kapacitu budou mít také autovlaky mezi těmito dvěma městy," uvedl Pošta.

Ve vybraných dálkových vlacích je tak v období Vánoc k dispozici přes deset tisíc dodatečných míst. Cestujícím proto zástupci Českých drah doporučují, aby si zakoupili místenky do dálkových spojů včas. "V některých čtvrtečních a pátečních odpoledních vlacích totiž zbývá jen několik volných míst," upřesnil Pošta.
 
Dodatečné vozy s kapacitou zhruba 3,5 tisíce dodatečných míst k sezení budou nasazené například na tratích, které spojují Prahu s Bohumínem, Brnem, Vsetínem, Veselím nad Moravou, Plzní, Děčínem, Chebem a Turnovem, ale také mezi Brnem a Bohumínem, Českými Budějovicemi a Brnem nebo mezi Ostravou a Břeclaví.

Více míst k sezení bude také ve vlacích na Slovensko. Posilové vozy se objeví v expresech a vlacích EuroCity, které spojují Prahu s Žilinou, Košicemi nebo Bratislavou.

V sobotu 24. prosince budou jezdit spoje Českých drah jako ve svátek, mezi 18. a 19. hodinou bude postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumený. Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky i 25. a 26. prosince.

V době mezi Vánoci a Silvestrem upozorňují ČD na výluku vlaků mezi Děčínem a Drážďany.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt na železničních přejezdech: Česko je dle NKÚ nejhorší v Evropě,…

15.10.2018 08:55 Aktualizováno Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech…

Leo Express přerušil vlakový provoz do Krakova, nasadil autobusy

09.10.2018 08:40 Leo Express ode dneška přerušil vlakový provoz z Prahy do Krakova a na lince dočasně nasadí…

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama