Nové slevy pro důchodce nabízí České dráhy

Praha - Kvůli výměru ministerstva financí zrušit od nového roku státem garantované důchodcovské slevy ve vlacích nabídnou České dráhy (ČD) od února svůj vlastní systém slev. Ještě celý leden poskytneme důchodcovskou slevu jako doposud a vzniklou ztrátu zaplatíme ze svého, uvedl v pátek za ČD Radek Joklík.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Od ledna budou všechny nabídky pro důchodce podrobně vysvětleny na našich internetových stránkách www.cd.cz a zákazníci se na ně budou moci informovat také prostřednictvím kontaktního centra na lince 840 112 113. Mají na to ještě celý leden. Do února mohou cestovat vlaky ČD za stejných podmínek jako doposud," upřesnil Joklík.

Slevu IN Senior pro důchodce nad 70 let ČD zachovají, změní se ale sleva na dálkové vlaky. Ta je dnes 25 procent ze zvláštního jízdného. "Držitel této aplikace bude nadále zdarma jezdit osobními a spěšnými vlaky a v ostatních vlacích bude mít nově jízdné se slevou 50 procent z obyčejného jízdného. Cestujícím, kteří tuto aplikaci aktuálně využívají, bude sleva automaticky a bezplatně upravena. Pro nové žadatele bude stát roční aplikace IN Senior včetně In-karty 1330 korun," vysvětlil Joklík.

Další slevu, kterou důchodci mohou na svých cestách využít, je In-karta s roční aplikací IN25 pro důchodce s 25procentní slevou. Po zrušení zvláštního jízdného ale dopravce změní bezplatně všem držitelům aplikace IN25 na IN50. Noví žadatelé zaplatí za In-kartu s roční aplikací IN50 490 korun.

Důchodci, kteří ale nejezdí vlakem často, dostanou od Českých drah 25 procent slevu z obyčejného jízdného. "K nákupu zvýhodněné jízdenky jim stačí předložit známý papírový průkaz s modrým pruhem, který budou České dráhy nadále vystavovat u pokladních přepážek za 50 korun. Platnost tohoto průkazu je časově neomezená a důchodce ho musí předložit i při kontrole ve vlaku," sdělil Joklík. Důchodci nad 70 let slevu získají po předložení občanského průkazu.

Témata: důchodci
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vlak na Blanensku usmrtil ženu, rychlíky Praha-Brno nabírají zpoždění

04.11.2018 20:19 Aktualizováno Vlak dnes v podvečer na hlavním tahu mezi Brnem a Prahou zachytil a usmrtil ženu. Neštěstí se stalo…

Vláda chce systém jednotných jízdenek, vyjde na 254 milionů

24.10.2018 14:07 Vláda chce systém jednotných jízdenek na železnici. Jeho zavedení a pětiletý provoz bude stát 254…

Spadlý strom zastavil vlaky mezi Prahou a Brnem, zpoždění jsou i hodinu

24.10.2018 10:42 Železniční dopravu mezi Prahou a Brnem zastavil dnes dopoledne strom, který spadl na koleje…

Smrt na železničních přejezdech: Česko je dle NKÚ nejhorší v Evropě,…

15.10.2018 08:55 Aktualizováno Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama