Nové slevy pro důchodce nabízí České dráhy

Praha - Kvůli výměru ministerstva financí zrušit od nového roku státem garantované důchodcovské slevy ve vlacích nabídnou České dráhy (ČD) od února svůj vlastní systém slev. Ještě celý leden poskytneme důchodcovskou slevu jako doposud a vzniklou ztrátu zaplatíme ze svého, uvedl v pátek za ČD Radek Joklík.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Od ledna budou všechny nabídky pro důchodce podrobně vysvětleny na našich internetových stránkách www.cd.cz a zákazníci se na ně budou moci informovat také prostřednictvím kontaktního centra na lince 840 112 113. Mají na to ještě celý leden. Do února mohou cestovat vlaky ČD za stejných podmínek jako doposud," upřesnil Joklík.

Slevu IN Senior pro důchodce nad 70 let ČD zachovají, změní se ale sleva na dálkové vlaky. Ta je dnes 25 procent ze zvláštního jízdného. "Držitel této aplikace bude nadále zdarma jezdit osobními a spěšnými vlaky a v ostatních vlacích bude mít nově jízdné se slevou 50 procent z obyčejného jízdného. Cestujícím, kteří tuto aplikaci aktuálně využívají, bude sleva automaticky a bezplatně upravena. Pro nové žadatele bude stát roční aplikace IN Senior včetně In-karty 1330 korun," vysvětlil Joklík.

Další slevu, kterou důchodci mohou na svých cestách využít, je In-karta s roční aplikací IN25 pro důchodce s 25procentní slevou. Po zrušení zvláštního jízdného ale dopravce změní bezplatně všem držitelům aplikace IN25 na IN50. Noví žadatelé zaplatí za In-kartu s roční aplikací IN50 490 korun.

Důchodci, kteří ale nejezdí vlakem často, dostanou od Českých drah 25 procent slevu z obyčejného jízdného. "K nákupu zvýhodněné jízdenky jim stačí předložit známý papírový průkaz s modrým pruhem, který budou České dráhy nadále vystavovat u pokladních přepážek za 50 korun. Platnost tohoto průkazu je časově neomezená a důchodce ho musí předložit i při kontrole ve vlaku," sdělil Joklík. Důchodci nad 70 let slevu získají po předložení občanského průkazu.

Témata: důchodci
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy