ČD bojují o zákazníky. Rozšíří síť tratí a zavedou Wi-Fi do pendolina

Praha - Rozšíření sítě regionálních spojů a bezdrátové připojení Wi-Fi v pendolinu, tak chce v příštím roce bojovat o zákazníky železniční dopravce České dráhy (ČD). Současně ČD v roce 2011 zvýší ceny jízdného a omezí počet spojů na nevytížených tratích, uvedl ve středu mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

České dráhy v novém jízdním řádu, který vstoupil v platnost 11. prosince letošního roku, počítají s tím, že od prvního dne roku 2012 vzroste počet bezbariérových souprav o 675 vlaků na 3237. O 587 vlaků se navýší počet spojů, ve kterých bude možné přepravovat jízdní kolo, oznámil Šťáhlavský.

Od začátku února ČD uvedou na Liberecku do provozu 16 nových motorových vozů RegioShuttle od švýcarské společnosti Stadler. Dalších 17 souprav stejného typu bude jezdit na Vysočině. Rozšíří se počet patrových souprav CityElefant na trati mezi Prahou a Benešovem u Prahy a Ostravou a Mosty u Jablunkova. Tyto vlaky zde nahradí starší typy souprav.

Ve druhé polovině roku dopravce očekává zahájení provozu elektrických souprav RegioPanter od strojírenské společnosti Škoda Transportation a motorových souprav LINK od polské firmy PESA.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama