V Plzni skončily práce na odstranění mimořádné události na železniční trati 170

Plzeň - Pracovníci SŽDC pokračovali v úterý po celé dopoledne v odstraňování následků mimořádné situace, která nastala v pondělí na mezinárodní trati 170 v Plzni Křimicích, kdy se na kolejiště sesunula část svahu, prasklo potrubí, voda zaplavila koleje a následně zmrzla. Potvrdil to Pavel Halla, mluvčí SŽDC. V poledne už byl provoz na celé trati obnovem v plném rozsahu na obou kolejích.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Na místě pracovali od rána zaměstnanci správy železniční dopravní cesty, kteří především odstraňovali led, jenž se vytvořil mezi kolejemi v důsledku vody z prasklého potrubí. Jednalo se o úsek dlouhý kolem 400 metrů," uvedl mluvčí Halla.

"Od rána a po celé dopoledne úsekem projížděly vlaky omezenou rychlostí 30 kilometrů v hodině, provoz byl veden pouze po jedné koleji. V důsledku mrazů naštěstí na místě nepraskly koleje.

Vzhledem k omezení rychlosti nabíraly vlaky na zmíněné trati zpoždění kolem 15 minut.

Mimořádná událost na železniční trati se stala v pondělí kolem 5.30 hodin, kdy se na trať sesunula část svahu. Do zeminy pak narazil projíždějící osobní vlak. Cestující vyvázli bez zranění, poškozená byla jen přední část lokomotivy. Při sesuvu svahu se však poškodilo a prasklo potrubí, ze kterého začala vytékat voda a zaplavila kolejiště. Hasičům se nepodařilo vodu z kolejiště odčerpat a ta následně zmrzla.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama