RegioJet na Slovensku zahájil jízdy a prodej jízdenek

Praha, Bratislava - Česká společnost RegioJet spustila na Slovensku prezentační jízdy a zároveň také prodej jízdenek na své vlaky, ty se na trase Bratislava - Dunajská Streda - Komárno "na ostro" rozjedou 4. března. Informoval o tom ředitel komunikace skupiny Student Agency Aleš Ondrůj.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Zkušební jízdy na trati zahájil RegioJet už na přelomu ledna a února, od soboty až do soboty 3. března rozjíždí tři prezentační vlakové spoje denně. Pravidelný provoz zahájí v neděli 4. března a během celého prvního dne bude cestující vozit zdarma.

"Tento týden otevřela společnost RegioJet první zákaznická centra na železničních stanicích Bratislava - Nové Mesto a Bratislava hlavní stanice. Dnes v sobotu o 12.00 hodině odstartoval RegioJet prodej jízdenek na bratislavském Hlavním nádraží i na stanici na Novém městě," uvedl Ondrůj. V prodeji jsou klasické jízdenky pro jednosměrnou nebo zpáteční cestu i měsíční a týdenní časové předplatné jízdenky.

RegioJet plánuje cestujícím nabídnout ve všední dny mezi Bratislavou a Dunajskou Stredou zhruba 25 spojů v každém směru, téměř každý druhý bude jezdit na celé trase Bratislava - Komárno a zpět. V ranních a odpoledních špičkách pojedou vlaky mezi Dunajskou Stredou a Bratislavou každou půl hodinu, nejrychlejší spoje by to měly zvládnout za 38 minut.

Firma má na Slovensku zájem také o další spoje. Na tamním ministerstvu dopravy se už zúčastnila prvního kola jednání o provozování železniční dopravy ve veřejném zájmu i na připravovaných tratích Diviaky - Prievidza, Prievidza - Nové Zámky a Lužianky - Leopoldov.

RegioJet, která patří do skupiny podnikatele Radima Jančury Student Agency, nasadí na trasu celkem devět motorových jednotek Talent od výrobce Bombardier. Ty provozují v regionální dopravě například i německé dráhy DB Regio. Firma vyhrála tendr tamního ministerstva dopravy na provozování regionálních vlaků na trati, získala zakázku na devět let. V Česku jezdí od podzimu 2011 na trati Praha - Ostrava, na které konkuruje Českým drahám.

Témata: Vlaky | Slovensko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama